Як реформувати первинну ланку медицини вчили представників громад Рівненщини
Керівників ОТГ та відповідальних за медицину у громадах запросили на семінар-навчання «Реформування системи охорони здоров’я. Управління медициною на рівні ОТГ». Захід організував Рівненський Центр розвитку місцевого самоврядування.
Заступник голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко нагадала про те, що громади мають спланувати спроможну мережу первинної медичної допомоги. При потребі, можна планувати один такий центр на дві громади, головне – зрушити цей процес.
«Ми все маємо робити під одним бренд-буком. Щоб заїхавши у громаду, одразу було видно – це центр надання первинної медичної допомоги. Водночас потрібно придбати нове медичне обладнання, автомобілі для медиків та розвивати телекомунікаційний напрям у сільській медицині. А для того, щоб у селах працювали фахові лікарі, керівники громад повинні подумати про житло для медиків», – зазначила Світлана Богатирчук-Кривко.
Заступник начальника управління охорони здоров’я Рівненської ОДА Василь Височанський розповів про перші кроки у реформуванні медицини.
Основне завдання на перше півріччя 2018 року – реорганізувати заклади ПМД з бюджетних установ на комунальні некомерційні підприємства. Іншими словами – автономізуватися. У селах можуть працювати пункти здоров’я, які обслуговуватимуть 500-700 людей, але обов’язкова умова – там лікар має працювати двічі на тиждень.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.