Професійність дій поліцейських Рівненщини перевіряли на практиці (ФОТО, ВІДЕО)
Сьогодні, першого лютого, працівники територіальних підрозділів поліції чотирьох районів області підвищували свій фаховий рівень та складали практичний іспит у вмінні взаємодіяти у разі знешкодження злочинців та звільненні заручників.
Повідомлення про те, що на автодорозі «Київ-Чоп» у селі Привільне Дубенського району озброєні невідомі чоловіки заволоділи автомобілем «ВАЗ-2107», грошовими коштами надійшло на спецлінію «102» о 08:21. Поліцейські встановили, що зловмисники можуть утримувати заручника та зникли в напрямку Млинівського району. У зв’язку із цим начальник Дубенського відділу поліції зібрав особовий склад відділу та підпорядкованих йому Млинівського, Демидівського, Радивилівського відділень поліції за сигналом «Тривога».
Керівництво ГУНП, територіальних підрозділів поліції чітко спланували та скоординували свої подальші дії щодо затримання злочинців згідно із відповідними оперативними планами.
Трьох зловмисників, які взяли в заручники пасажира викраденого авто, виявили у недобудованому приміщенні в селищі Млинів неподалік управління Держспоживслужби.
Поліцейські евакуювали із установи працівників і відвідувачів, оточили місце перебування злочинців, із якими у перемовини вступили фахівці з групи проведення переговорів. Координаційний штаб прийняв рішення про залучення спецпідрозділу «КОРД», бронетехніки та введення плану «Грім». У результаті проведеної спецоперації злочинців знешкодили, а заручника звільнили.
«Це перше навчання, яке відбулося із застосуванням бронетехніки, — зазначив заступник начальника ГУНП в Рівненській області Людвіг Файт. — Така техніка є у нас на озброєнні і необхідність у її використанні підтвердили сьогодні. Передусім, це захист життя наших бійців. Підхід до об’єкта під прикриттям броні завжди безпечніше, ніж без неї. Позитивним аспектом є також ефективна взаємодія і співпраця із очільниками місцевих громад та райдержадміністрацій. Вимоги злочинців були виконані за сприяння і безпосередньої участі голови Дубенської райдержадміністрації. Сподіваємося, що влада на місцях і надалі долучатиметься до проведення подібних заходів і буде таке ж розуміння».
Як зауважив заступник начальника ГУНП в Рівненській області Руслан Стрельбіцький, мета навчань – відпрацювання тактики дій і оперативності реагування на ті чи інші повідомлення,в тому числі, пов’язані із захопленням заручників, злагоджених дій поліцейських під час їх звільнення: «Необхідно, щоб особовий склад чітко розумів свої завдання і їх виконання. За підсумками проведених сьогодні навчань ми досягли очікуваного результату, а допущені недоліки ми детально аналізуватимемо, аби уникнути їх у подальшому».
Такі навчання проводитимуться з особовим складом усіх територіальних підрозділів області. Тож свої вміння та навики поліцейські вдосконалюватимуть і надалі.
Повідомляє відділ комунікації поліції Рівненської області
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.