Поради рівнянам: як винайняти квартиру без зайвого клопоту
Потреба «зняти квартиру» у рівнян та гостей міста виникає досить часто. Студенти, молоді сім’ї, які хочуть жити окремо від батьків, зміна місця роботи, або ж просто люди, які нині не мають можливості придбати власне житло. Бажаючих орендувати квартиру досить багато. Пропозицій у Рівному теж вистачає. Як не потрапити на гачок аферистів та убезпечити себе від непорозумінь з орендодавцем читайте у Новинах по-рівненськи далі.Зазвичай коли виникає потреба орендувати житло, люди починають опитувати своїх родичів та друзів на наявність помешкання, яке здається. До слова, це не найліпший варіант, адже часто-густо при виникненні спірних питань легко зіпсувати хороші відносини з дорогими для вас людьми. Також можна придбати газету з оголошеннями, та найшвидшим і найпопулярнішим способом є відвідування спеціалізованих сайтів. Оренда житла в Рівному широкого представлена, наприклад на такому сайті, як DOM.RIA.com.
Якщо ви шукаєте помешкання самостійно, маєте бути обережними, адже оренда квартир – дуже зручна «площадка» для діяльності шахраїв. Надійний та досвідчений ріелтор стане гарантією того, що ваші кошти не потраплять у руки аферистів.
Перед тим, як почати безпосередній пошук помешкання, вам варто визначитись з вашими вимогами, щодо району у якому знаходиться будинок, наявність чи відсутність меблів і побутової техніки, кількість кімнат. Зважайте, що від того у якому стані знаходиться квартира та наскільки вона «укомплектована» напряму залежить ціна, яку вам доведеться щомісяця платити.
Якщо ж квартира та ціна вас влаштовує, тоді можете домовлятися з власником про оренду. Ваші ділові відносини мають бути максимально відкритими та прозорими. Попросіть показати власника свій паспорт та документи, які засвідчують, що квартира належить саме йому. Продемонструйте людині також свої документи, які засвідчують вашу особу.
Беззаперечним плюсом є укладання договору оренди – це те, що дозволить вам уникнути в майбутньому непорозумінь та проблем. Зверніть увагу, укладати договір може лише власник квартири або ж особа, яка діє за нотаріально завіреної довіреності.
У договорі має бути прописано максимум інформації: строк дії договору, сума та дата щомісячного платежу, оплата комунальних платежів і звісно ж паспортні дані обох сторін. Нерідко причиною конфлікту стають речі у квартирі, тому доречним буде зробити до договору додаток з детальним описом усього, що знаходиться у помешканні. Зважайте на стан речей, що працює, а що ні. До речі перевірте чи не потрапили до списку речі яких у квартири узагалі немає.
Варто з власником квартири обговорити такі питання, як його візити до помешкання та ймовірність дострокового «з’їзду» з помешкання.
Найбільш популярною аферою у сфері оренди квартири залишається аванс за віртуальне житло. Ви вподобали у мережі квартиру і зв’язалися з господарем, який просить у вас аванс, буцімто для того, щоб застрахувати себе від втрати потенційних претендентів. Ви перераховуєте гроші і … і все. Ні грошей, ні житла замість телефонних гудків «абонент знаходиться поза межами досяжності».
Будьте пильними і якщо не впевнені, що зможете самі врахувати усі нюанси, то зверніться ліпше до хорошого фахівця.
(на правах реклами)
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.