Як діятиме програма «Безпечне місто» на Рівненщині, презентували керівники поліції області
13 березня, відбулася нарада у голови облдержадміністрації Олексія Муляренка за участі керівнитцва ГУНП, управління лісового та мисливського господарства, Державної екологічної інспекції в Рівненській області.
Присутні узагальнили роботу відомств у протидії нелегальному промислу на півночі області та стан реалізації програми «Безпечне місто», зокрема встановлення комплексних систем безпеки, відеоспостереження у містах та районних центрах.
Як зазначив заступник начальника ГУНП в Рівненській області Руслан Стрельбіцький, впровадження систем відеоспостереження є важливим та актуальним питанням для всієї області, адже сьогодні в умовах складної ситуації в державі питання безпеки громадян є найголовнішим.
На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації та у рамках реалізації програм “Безпечне місто на 2016-2019 роки” у минулому році в 16 населених пунктах області встановлено 146 камер відеоспостереження.
«Наразі вже закуплене обладнання «відображення відеоінформації» та завершені ремонтні роботи вартістю понад 2 млн. гривень, тож на початку квітня плануємо відкриття новоствореного ситуаційного центру Головного управління Нацполіції, — наголосив Руслан Стрельбіцький.
Камери відеоспостереження, які будуть об’єднані в одну систему, в режимі онлайн передаватимуть зображення та інформацію до ситуаційного центру навіть з найвіддаленіших куточків області.
Про вжиття комплексних заходів, спрямованих на виявлення та документування кримінальних правопорушень, пов’язаних із незаконним видобуванням бурштину-сирцю, доповідав начальник поліції області Валерій Самчук:
«Із початку поточного року зареєстровано 235 повідомлень щодо незаконного видобутку бурштину, вилучено 12 мотопомп, сім одиниць транспорту, 170 кг 748 г бурштину. У 26 кримінальних провадженнях досудове слідство закінчено, із яких 10 з обвинувальними актами та угодами скеровано на розгляд місцевих судів.»
Крім того, Валерій Самчук акцентував увагу присутніх на ганебних фактах, що стосуються опору поліцейським та працівникам лісового господарства під час виконання ними службових обов’язків. З початку року місцеві мешканці північних районів області вчинили сім опорів із застосуванням погроз та насильства відносно працівників поліції.
Також за результатами досудового розслідування щодо опору, який мав місце 14 лютого, п’ятьом особам повідомлено про підозру. Задокументовано злочинну діяльність двох організаторів незаконного видобутку бурштину-сирцю на території Сарненського та Рокитнівського районів, їм повідомлено про підозру по 26 епізодах.
Відповідно до доручення Міністерства внутрішніх справ України на території Сарненського та Володимирецького районів Рівненської області залучено військовослужбовців Національної гвардії України, які у взаємодії з поліцейськими цілодобово несуть службу на чотирьох стаціонарних постах.
За підсумками наради керівники області та поліції вирішили вкотре звернутися до Верховної Ради та Кабінету міністрів України щодо прискорення врегулювання питання видобутку бурштину на законодавчому рівні.
Повідомляє відділ комунікації поліції Рівненської області
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.