Рослини-хижаки, рибалка та вироби з сірників — незвичні захоплення жительки Корця
26-річна Юлія Хижавська з захопленням розповідає про свою діонею та росичку. Це рослини-хижаки, які харчуються комахами. Дівчина жартує: влітку у кімнаті з рослинами мухи не дошкуляють.
«Діонея любить сонце. На зиму її треба заносити у прохолодне місце. Штучно підгодовувати рослини не бажано», — розповідає кореччанка.
Та це далеко не єдине захоплення дівчини. Юлія Хижавська любить малювати, вишивати та в’язати. Не так давно дівчина стала ще й прихильницею рибальства.
«Чоловік подарував спінінг. Він у мене фанат рибалки. То ми тепер часто разом ловити рибу ходимо», — розповідає Юлія. — «Влітку взяли човна і чотири дні по річці пливли. Час від часу тільки зупинялися».
Та, поза всяким сумнівом, найбільш віддана дівчина своєму улюбленому захопленню — виробам із сірників.
Ідея майструвати до Юлії прийшла ще у 13 років.
«Пам’ятаєте колись мода була, щоб коври на стіні висіли? Це коли лягаєш спати, якщо пальцем по тому узору не поводиш, то не заснеш. От я водила пальцем, водила, коли бах — сірники», — пригадує Юлія Хижавська.
До справи узялася з повною віддачою, легких шляхів не шукала та змайструвала свою першу дзвіничку. Кореччанка розповідає, що на той час уявлення не мала, як правильно усе робити та й узагалі не відала, що існує таке незвичне мистецтво.
З часом Юлія стала дізнаватись про своє захоплення більше, знайшла у соціальних мережах «колег».
А нещодавно дівчина мала можливість безпосередньо поспілкуватись з іншими майстрами у столиці на фестивалі.
2 березня цього року у Києві з нагоди Міжнародного дня сірника відбувся перший у світі Фестиваль сірникових рекордів.
«Організував фестиваль Йосип Осташинський — єдиний у світі автор творчого жанру “архітектура в мініатюрі“», — розповідає Юлія Хижавська. — «Я повезла дзвіничку, корабель та барельєфну картину, на якій відтворила старі руїни Корецького замку».
Юлія розповідає, цікаво було подивитись на роботи інших людей. Зокрема дівчину зацікавила нова техніка: «З сірників робиться “полотно”, а потім по ньому “вишивається” сірниками візерунок, і все це без жодної краплини клею».
Наймасштабнішою своєю роботою дівчина називає змайстровану церву, на яку пішло близько 120 тисяч сірників та майже 10 літрів клею. На виріб чекає реконструкція: щоб він був довговічним, його потрібно покрити лаком.
Про те, що дівчина має такий хист у Корці знають не всі, бо й досі дивуються коли у магазині Юлія купує одразу по 10-20 упаковок сірників.
«Питають одразу: “А що, сірники мають подорожчати?“» — каже Юлія Хижавська.
Проте на такі питання дівчина реагує з посмішкою, бо ж зовсім не марить визнанням. Натомість, серед її мрій та захоплень з’явилась ще одна ідея — мандрувати, а усі враження та побачене відтворювати у виробах із сірників.
Вікторія Малецька
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.