Рівнянам на замітку: як придбати земельну ділянку і не вскочити у халепу
Поряд з купівлею квартир та будинків, не менш привабливим є придбання земельної ділянки. Нині, це ще й вигідне капіталовкладення, адже щороку її вартість лише зростає. Цільове призначення у землі може бути різним, сьогодні ми поговоримо про земельну ділянку під будівництво. Неуважність та необізнаність покупця, інколи, може коштувати йому великих статків та принесе зайвий клопіт і розчарування. Тому, якщо ви вирішили стати власником землі на якій згодом плануєте звести будинок своєї мрії, вам необхідно ретельно підготуватися.
Звісно ж, усе починається з пошуку. Вибір місцевості один з важливих моментів. Варто врахувати, наскільки зручно вам буде добиратись до роботи, школи чи дитячого садку, наскільки затишна чи навпаки шумна місцина. Проаналізуйте, чому ви надаєте перевагу і шукайте у відповідності до своїх уподобань та можливостей. Купити земельну ділянку у Рівному чи області проблеми немає, великий вибір оголошень представлений на сайті DOM.RIA.com. Власники, зазвичай, розміщують там світлини та усю необхідну інформацію, що дозволить вам суттєво зекономити власний час при пошуку землі.
Зважайте на те, що знаходиться неподалік землі, яку ви плануєте придбати. Бо, наприклад, якщо є неподалік озеро і ви вже бачите, як родиною їздитимете на пікнік, ваші плани можуть зазнати фіаско, якщо земля належить до природоохоронної зони, що означає – будівництво на ній заборонено. Не можна будувати на землі, яка входить до санітарно-захисної зони. Тому переконайтеся, що поруч немає АЗС, СТО та якихось виробничих підприємств.
Коли ж ви визначились та знайшли ділянку, яка підходить саме вам, потрібно переходити до ретельного вивчення документів. Для ознайомлення просіть оригінали. Запам’ятайте, основним документом на землю є Державний акт на право власності на земельну ділянку. Один екземпляр акту знаходиться у власників, другий в державному органі, котрий його видав.
Відразу зверніть увагу на цільове призначення землі, у випадку, якщо ви плануєте звести там будинок має бути зазначено, що це землі житлової та громадської забудови.
Зважайте, купувати неприватизовану землю шляхом видачі довіреності на їх приватизацію та майбутнє відчуження досить ризикована справа, адже тут є своє «підводне каміння», наприклад, довіреність може бути відкликаною.
Слід бути уважними, якщо ділянку продають по довіреності за відсутності власника. Довіреність може бути підроблена, відкликана, а власник виявитися недієздатним або мертвим.
Обов’язково, з’ясуйте кількість власників, бо укладати договір купівлі-продажу необхідно з усіма.
Поцікавтесь «історією» земельної ділянки – де її взяв нинішній власник, яка її доля була до нього. Надто часта зміна власників має вас насторожити, це може свідчити про незаконність її придбання. Взагалі земельних афер нині дуже багато, шахраї користуються прогалинами у законодавстві та необізнаністю покупців та лишають людей без грошей та землі.
Вищезазначені поради загальні, у кожному окремому випадку можуть існувати свої «моменти». Тому, якщо ви не надто підковані у земельному законодавстві та в укладанні договорів, ліпше звернутися до надійного та кваліфікованого агентства з нерухомості та нотаріуса, це допоможе вам придбати ту ділянку землі, на якій ви згодом реалізуєте усі свої мрії.
На правах реклами
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.