Новини по-рівненськи
  • Головна
  • Новини
  • Блоги
  • Всі рубрики
    • Топ-теми
    • Кримінал
    • Здоров’я
    • Відпочинок
    • Спорт
    • На замітку
    • Рекламні оголошення
  • Головна
  • Новини
  • Блоги
  • Всі рубрики
    • Топ-теми
    • Кримінал
    • Здоров’я
    • Відпочинок
    • Спорт
    • На замітку
    • Рекламні оголошення
Головна » Блоги » Рівненщина серед лідерів трудової міграції

Рівненщина серед лідерів трудової міграції

10-Тра-2018

Безвізовий режим з Євросоюзом став як позитивним, так і негативним для економіки України, адже масштаби трудової міграції в сусідні країни набрали чималих обертів. Так, згідно з статистичними даними Центру економічних стратегій, у період 2001-2018 рр. з України виїхали й не повернулися близько 6 мільйонів громадян, серед них 4 мільйони становлять заробітчани (16% від усієї кількості українців працездатного віку).
Шляхом всеукраїнського опитування методом особистих інтерв’ю вдалося встановити, що найбільша кількість трудових мігрантів з Рівненської (77 тис), Закарпатської (63 тис), Полтавської (61 тис) та Львівської (44 тис) областей. При цьому, найменше нарахували з Волинської (5 тис), Одеської (6 тис) та Луганської (14 тис) областей.
Однак, популярна серед українців зовнішня міграція за останні півтора року змінила свої вектори. Зараз українські роботодавці конкурують в першу чергу з роботодавцями з Європейського Союзу, а не з російськими, як це було раніше.  За попередніми підрахунками, в Росії на заробітках перебуває до 3,5 мільйонів українців.
Поки Україна переживає непрості часи, сусідні європейські держави користуються цією ситуацією, адже, оцінивши переваги української робочої сили, активно йдуть назустріч майбутнім працівникам: створюють агенції з працевлаштування та розповсюджують інформацію про вакансії.
У свою чергу, поляки, чехи, словаки та угорці їдуть на заробітки до більш заможніх країн – Німеччини, Австрії та Франції. Натомість їхні місця займають українці. І уряди сусідніх європейських держав не бачать в українцях тієї загрози, яку вбачають у мігрантах із Близького Сходу. Для цього збільшують квоти на працевлаштування та спрощують можливості для доступу на їхній ринок праці.
Так, Польща з 2018 року збільшила для українців термін офіційного працевлаштування й змусила польських роботодавців краще дбати про трудові права для мігрантів з України.
Західні експерти у своїх звітах за 2016-2017 роки вже кілька разів вказували на те, що значний відтік робочої сили з України в підсумку робить її біднішою та загрожує економічному зростанню у майбутньому.
Значно гіршою для нашої економіки є ситуація, коли українські абітурієнти вступають до польських вишів. Адже саме молодь є найбільш схильна до настроїв емігрувати за кордон після навчання.
Демографи попереджають, у разі продовження негативних тенденцій в українській економіці – стагнації не уникнути. А заробітчани замість того, щоб повертатися чи перераховувати кошти до України, просто почнуть поступово забирати свої родини до тих країн, у яких вдалося знайти роботу.
Вже сьогодні підприємства в Україні відчувають дефіцит працівників робітничих спеціальностей, фахівців зі знанням іноземних мов та IT-технологій. Водночас, спостерігається зниження якості робочої сили. З іншого боку, фахівці, шукаючи більшого заробітку, починають працювати не за фахом, що призводять до втрати кваліфікації.
Мешканці Рівного щомісяця стоять у безкінечних чергах за паспортами, щоб у подальшому виїхати закордон. З 2017 року Рівненською ОДА було ініційовано інформаційну кампанію для потенційних заробітчан, яка заключається у наданні консультацій у питаннях міграції. Завдяки вказаній програмі мешканцям регіону (потенційним заробітчанам) завчасно надається інформація про методи безпечної міграції та як отримати різнопланову допомогу за кордоном.
Мілана Маркевич

Позначки:
трудова міграція

Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.

Новини партнерів:
Читайте також:
05-Лис-2020Блоги

Польща, аборти і українці… або «Дайте жінці самій вирішувати чи горіти їй у пеклі»

26-Жов-2016Блоги

Чиї статки рівняни підтримують оплачуючи платіжки за газ?

28-Кві-2020Блоги

69 відтінків Рівного: «Ти мені не даєш!!!», або чому жінка не хоче сексу (18+)

06-Тра-2016Блоги

Рівно два роки тому українські підрозділи були атаковані великими силами російських диверсантів

Останні новини

26-Чер-2025

єРобота: 26 ветеранів Рівненщини отримали гранти на розвиток бізнесу

26-Чер-2025

Консультативна практика для соціальних працівників ОМС: навички комунікації в умовах невизначеної втрати

25-Чер-2025

Сарненські патрульні виявили ймовірного “двійника”

25-Чер-2025

Понад чверть ярих угідь Рівненщини – під соєю

25-Чер-2025

Перший свій концерт в Україні відома німецька диригентка дала саме у Рівному

Популярні новини

12-Чер-2025

На Рівненщині додому на щиті повернулися двоє Захисників

12-Чер-2025

На Кореччині внаслідок ДТП загинув мотоцикліст

02-Чер-2025

На Рівненщині сталася смертельна ДТП

16-Чер-2025

На Рівненщині повернувся додому на щиті Віктор Остапчук з Дубенщини

30-Тра-2025

У Костополі внаслідок ДТП травмувався мотоцикліст

Ми в мережі

Новини по-рівненськи
Погода
Рівне

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua

Всі права захищені чинним законодавством України.
Повне або часткове використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання (для інтернет-видань — гіперпосилання) на tomat.rv.ua
Редакція може не поділяти думку авторів. Адміністрація сайту залишає за собою можливість редагувати надані їй матеріали.
Блоги – це матеріали, які відображають винятково точку зору автора. Редакція не несе відповідальність за публікації блогерів.
Контакти сайту: Електронна адреса: [email protected] Тел: 098 37 98 993
© ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «НОВИНИ ПО-РІВНЕНСЬКИ» 2014-2020

Розробка сайту.