5,5 грн. за літр – державного регулювання цін на молоко проситимуть депутати обласної ради
Відбулося засідання постійної комісії Рівненської обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку села під головуванням Світлани Богатирчук-Кривко. У засіданні взяв участь заступник голови обласної ради Олексій Бучинський. Депутати розглянули 15 питань порядку денного. Серед яких – питання Про комплексну програму розвитку агропромислового комплексу Рівненської області на 2018-2022 роки.
Директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Надія Переходько у своїй доповіді звернула увагу членів комісії на три напрямки, які в рамках цієї програми потребують фінансової підтримки з обласного бюджету на загальну суму 806 тис. грн. у рік . 480 тис.грн. передбачається на відшкодування селянам, які утримують 3 та більше корів, вартості доїльних установок. Питання, на думку департаменту, дуже актуальне, позаяк сьогодні в Україні склалася критична ситуація на ринку молочної сировини. «Селяни все частіше відмовляються здавати молоко на переробку через наднизьку закупівельну ціну, – розповіла Надія Переходько. – Якщо у квітні за літр молока селянам платили більше 5 грн., то сьогодні ціна упевнено падає і може не перевищувати 4 грн. за літр». А кількість молочної сировини від великих фермерських господарств не покриває потреб молокопереробників. DSC_0888.JPGУ той же час, молоко, яке закуповується у господарствах населення, – нижчої якості і відповідає вимогам другого гатунку. Підвищити його якість можливо за рахунок використання зокрема й доїльних установок. У програмі йдеться про 32 господарства, які потенційно можуть отримати такі компенсації.
Крім того, в рамках реалізації програми, департамент просить 226 тис.грн. на підтримку органічного виробництва. Автори програми вважають, що на Рівненщині є всі передумови для розвитку та виробництва саме органічної продукції, оскільки невеликі площі сільськогосподарських угідь знаходяться у користуванні в дрібних товаровиробників. Тож йдеться про фінансову компенсацію тим сільськогосподарським підприємствам, які планують розвивати таке виробництво. Кошти з обласного бюджету мають компенсувати їм витрати на проведення відповідних сертифікацій та експертиз, зокрема, якості продукції та грунтів, на яких вона вирощується.
Також, в рамках програми департамент просить передбачити 100 тис. грн. на сільськогосподарське дорадництво. Йдеться про навчання та консультування власників особистих селянських господарств. Адже на Рівненщині сьогодні працює 232 тисячі таких господарств, які виробляють продукцію для власних потреб та реалізації. Власникам цих категорій господарств часто бракує знань та навичок, аби працювати з прибутками. Згідно зі статтею 404 Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, співробітництво у сфері сільського господарства та розвитку сільських територій передбачає зокрема, поширення знань шляхом проведення навчальних та інформаційних заходів, вивчення передового досвіду, поширення та впровадження у виробництво сучасних технологій, досягнень науки і техніки.
Комісія рекомендувала винести на розгляд сесії і проект Звернення до Президента України та Прем’єр-міністра України щодо вжиття заходів задля запобігання знищенню сільського господарства в Україні, який озвучила депутат обласної ради Оксана Лозова. У проекті Звернення, зокрема, йдеться про те, аби встановити державне регулювання закупівельних цін на молоко від українських селян не менше 5,50 грн. за літр. А також – невідкладно розглянути законопроект 3871 про заборону використання пальмової олії в харчовій промисловості.
Довідково. Станом на 1 січня 2018 року в господарствах населення області утримувалось 80,2 тисячі голів корів. Протягом останніх п’яти років чисельність поголів’я корів в особистих селянських господарствах області зменшилась
на 21,1 тисячі голів або на 26 відсотків.
Повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.