Туберкульоз на Рівненщині лікуватимуть сімейні лікарі
Про це повідомили на тренінгу «Формування толерантного ставлення у медичних працівників до хворих на туберкульоз», який нині провели для медиків Рівненщини БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» та БО «Світло надії». Рівне перше місто, де проводиться тренінг. Їх в Україні заплановано тридцять три.В Україні розпочалася реформа протитуберкульозної служби. Серед іншого, вона стосуватиметься зміни фінансування системи протитуберкульозної допомоги, запровадження інноваційних протитуберкульозних препаратів та нових методів діагностики та лікування.– Має бути об’єднання двох спеціальностей пульмонології та фтизіатрії в одну – пульмонологію. Процес амбулаторного лікування туберкульозу ляже на плечі первинної ланки, сімейних лікарів. Інтенсивну фазу люди й надалі лікуватимуть в стаціонарі, але кількість днів, які вони там проведуть, зміниться. Так лікують в усіх цивілізованих країнах. Ніде і нікого не тримають в стаціонарі стільки, скільки тримають в Україні. Тому в нас так багато випадків повторного інфікування, інфікування іншими формами туберкульозу. Ми потребуємо змін і тому, що амбулаторне лікування не лише ефективніше, а й в 4 рази дешевше стаціонарного, – зазначив заступник голови правління БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» Євгеній Баборикін.Крім реформи та ситуації з туберкульозом в Україні, медикам повідомили про важливість толерантного ставлення до хворих на туберкульоз. За словами організаторів тренінгу, їх завдання знизити стигму та дискримінацію пацієнтів з туберкульозом та осіб уразливих до інфікування.– Це навіть не стигма, це такі ярлики, які ми звикли вішати, аби не звертати увагу на проблему, але проблема не зникає. Я переконана, якщо ми змінимо ситуацію в туберкульозі – ми закладемо фундамент змін і в інших напрямках. Україна потребує змін на соціальному рівні. Щодо Рівненщини то ситуація непогана. Я приємно вражена після відвідин вашого протитуберкульозного диспансеру, – заявила Ольга Клименко, керівник напрямку з мобілізації ТБ спільноти БО «Світло Надії».Рівень поширеності туберкульозу, порівняно з 2016 роком, у 2017 році на Рівненщині знизився – 43, 5 випадків на 100 тис. населення. Щорічно на Рівненщині від туберкульозу помирає 60-100 осіб.
Повідомляє Благодійна організація Мережа 100 відсотків життя Рівне
– Має бути об’єднання двох спеціальностей пульмонології та фтизіатрії в одну – пульмонологію. Процес амбулаторного лікування туберкульозу ляже на плечі первинної ланки, сімейних лікарів. Інтенсивну фазу люди й надалі лікуватимуть в стаціонарі, але кількість днів, які вони там проведуть, зміниться. Так лікують в усіх цивілізованих країнах. Ніде і нікого не тримають в стаціонарі стільки, скільки тримають в Україні. Тому в нас так багато випадків повторного інфікування, інфікування іншими формами туберкульозу. Ми потребуємо змін і тому, що амбулаторне лікування не лише ефективніше, а й в 4 рази дешевше стаціонарного, – зазначив заступник голови правління БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» Євгеній Баборикін.Крім реформи та ситуації з туберкульозом в Україні, медикам повідомили про важливість толерантного ставлення до хворих на туберкульоз. За словами організаторів тренінгу, їх завдання знизити стигму та дискримінацію пацієнтів з туберкульозом та осіб уразливих до інфікування.– Це навіть не стигма, це такі ярлики, які ми звикли вішати, аби не звертати увагу на проблему, але проблема не зникає. Я переконана, якщо ми змінимо ситуацію в туберкульозі – ми закладемо фундамент змін і в інших напрямках. Україна потребує змін на соціальному рівні. Щодо Рівненщини то ситуація непогана. Я приємно вражена після відвідин вашого протитуберкульозного диспансеру, – заявила Ольга Клименко, керівник напрямку з мобілізації ТБ спільноти БО «Світло Надії».Рівень поширеності туберкульозу, порівняно з 2016 роком, у 2017 році на Рівненщині знизився – 43, 5 випадків на 100 тис. населення. Щорічно на Рівненщині від туберкульозу помирає 60-100 осіб.
Повідомляє Благодійна організація Мережа 100 відсотків життя Рівне
– Це навіть не стигма, це такі ярлики, які ми звикли вішати, аби не звертати увагу на проблему, але проблема не зникає. Я переконана, якщо ми змінимо ситуацію в туберкульозі – ми закладемо фундамент змін і в інших напрямках. Україна потребує змін на соціальному рівні. Щодо Рівненщини то ситуація непогана. Я приємно вражена після відвідин вашого протитуберкульозного диспансеру, – заявила Ольга Клименко, керівник напрямку з мобілізації ТБ спільноти БО «Світло Надії».Рівень поширеності туберкульозу, порівняно з 2016 роком, у 2017 році на Рівненщині знизився – 43, 5 випадків на 100 тис. населення. Щорічно на Рівненщині від туберкульозу помирає 60-100 осіб.
Повідомляє Благодійна організація Мережа 100 відсотків життя Рівне
Повідомляє Благодійна організація Мережа 100 відсотків життя Рівне
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.
Новини партнерів: