Рівненським водіям на замітку: як підготувати автівку до осені
Побутує думка, що автівку потрібно готувати до зими та літа, утім це не зовсім так. Якщо нині різких перепадів температури не відчувається і на дворі майже літня погода, то незабаром осіння мряка, дощі та холод прийдуть на зміну сонячним дням.
Насправді, міжсезоння, для автомобілів період досить складний і небезпечний. Мокрий асфальт, засипані опалим листям ями на дорогах істотно збільшують ймовірність втрати керування транспортом на швидкості. Тому не завадить перевірити ретельно ваш автомобіль і при потребі здійснити ремонт або заміну автозапчастин. Підшукати та купити комплектуючі до автомобіля, а також усілякі автомобільні товари можна з легкістю на тематичних сайтах в інтернеті. Зокрема успішно цією діяльністю займається AUTO.RIA.com.
Отож, зверніть увагу на механічні ушкодження, які могли у вас з’явитися за літо. Маленька непомітна подряпина через вологість може покритися іржею, з якою боротися буде вже набагато складніше. Осінь – той період коли авто більш ніж будь коли піддається корозії, тому при потребі ліпше провести антикорозійну обробку.
До слова, бруд та пил стають частими супутниками автівки, а це в свою чергу може призвести до пошкодження лако-фарбового покриття. Один з результативних видів захисту авто є покриття кузова твердим воском.
У міжсезоння на колеса особливої уваги керманичі не звертають, здається, що до морозів ще так довго… Багато водіїв «перевзувають» своє авто перед тим, як «вдарять» заморозки, а часто-густо вже після. Але, якщо ваша гума геть “лиса” у вас буде висока ймовірність потрапити ДТП, адже на вологій дорозі ваші колеса втратять стійкість. Зважайте і та те що в дощ істотно зростає гальмівний шлях. Тому, краще подбати про цей момент зарання, аби не наражати своє життя зайвий раз на небезпеку.
Коли оцінюватимете стан гуми на ваших колесах, зверніть увагу на диски, бо пошкодження, які вони мають також варто усунути.
Незайве заглянути і у моторний відсік, а заодно перевірити акумулятор, щоб при перших неочікуваних морозах у вас не виникли проблеми з вашим залізним конем.
«Двірники» восени часто будуть вам потрібні. Вони досить швидко «зношуються», тому при нагоді купіть собі пару про запас. Зверніть увагу на те, щоб вони не дряпали скло. Популярним серед водіїв у дощову погоду є такий засіб, як «антидощ», з його допомогою краплини просто зісковзують з лобового скла, не залишаючи на ньому слідів.
Частою проблемою у цей період стає «запотівше» скло. На щастя нині великий вибір усіляких спреїв, які успішно усувають дану проблему.
До речі варто замінити в автомобілі килимки з тканини на гумові, адже постійна волога може зашкодити днищу автомобіля. Якщо це зробити неможливо слідкуйте за тим, щоб в салоні автомобіля було сухо.
Перевірте чи не порушена герметичність стиків вітрового скла. А також перевірте гумові ущільнювачі «двері-кузов» і «скло-двері».
Дні стають істотно коротшими, а це означає, що вам частіше доведеться їздити у темну пору доби. Переконайтеся, що освітлювальні прилади у нормі і забезпечують достатню кількість світла на дорозі.
Як зазначалося вище, через погодні умови, на дорозі може бути істотно збільшений гальмівний шлях. Тому ретельно потрібно перевірити гальмівну систему автомобіля – стан гальмівних шлангів, реакцію автомобіля на натискання педалі гальма.
Щодня на вулиці ставатиме усе холодніше, тому завчасно перевірте на справність опалювач у вашому авто.
Отож, як бачите, автівка потребує істотної підготовки в осінній період – в першу чергу для того, щоби ваше пересування по дорозі було максимально безпечним для вас та оточуючих.
На правах реклами
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.