Медична реформа: 4 пріоритети для Рівненщини
Про перші підсумки реформи галузі охорони здоров’я на Рівненщині та плани на 2019 рік йшлося під час засідання медичної ради реформ
Як відзначила заступник голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко, Рівненщина досить активно включилася у процес трансформації галузі. Зокрема, у 2018 році сформували спроможну мережу амбулаторій і закладів «первинки», створили три госпітальні округи, розпочався процес «автономізації», успішно стартувала кампанія «Обери свого лікаря».
«Ми з вами звикли працювати на випередження, тому вже повинні спланувати 2019 рік. У наступному році загалом по Україні на охорону здоров’я заплановано спрямувати 92 мільярди гривень, що 10% більше минулого. Тому маємо визначити, як розподілити кошти».
Світлана Богатирчук-Кривко розповіла про 4 головні пріоритети галузі на 2019 рік.
По-перше, у наступному році продовжиться реформування закладів первинної ланки медичної допомоги, які 100% мають перейти на договори зі Національною службою здоров’я України. Заступник голови ОДА нагадала, що з 1 липня пряме фінансування за послуги з держбюджету отримують лише 4 центри ПМД – Рівненський, Здолбунівський, Гощанський та Зарічненський, а вже з жовтня за новою системою фінансування працюватимуть ще 29 центрів.
Тому, аби люди розуміли, за яким принципом можна буде отримати безкоштовну медичну допомогу, Світлана Богатирчук-Кривко закликала присутніх активізувати роз’яснювальну роботу серед населення області. «Є райони, де до 65% мешканців вже заключили договори із сімейними лікарями. Це, Володимирецький, Березнівський, Гощанський райони. Натомість у Костопільському, Радивилівському та Млинівському кампанія з вибору лікаря на рівні 35-40%».
Наступний пріоритет – початок трансформації на рівні спеціалізованої медичної допомоги. «З 1 січня 2019 року усі комунальні заклади вторинного і третинного рівня повинні стати комунальними некомерційними підприємствами. Хоча фінансуватись із Національної служби охорони здоров’я України вони будуть тільки з 1 січня 2020 року», – зазначила Світлана Богатирчук-Кривко.
По-третє, увагу у 2019 році буде зосереджено на реорганізації екстреної медичної допомоги. «Тут ми теж спрацювали на випередження, – розповіла заступник голови ОДА. – На останній сесії обласної ради виділили кошти на проектно-кошторисну документацію із створення диспетчерського пункту. А ті регіони, що наперед спрацювали, будуть мати хороше фінансування з державного бюджету».
Також у наступному році МОЗ України планує розширити програму «Доступні ліки» препаратами з державних закупівель, тож на Рівненщині працюватимуть і над цим напрямком.
«У Кабміні і Міністерстві чекають від нас пропозицій щодо розвитку галузі, враховуючи децентралізацію та створення ОТГ», – звернулася Світлана Богатичрук-Кривко до управлінців, керівників медзакладів та голів громад.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.