Рівненським водіям на замітку: як вибрати зимову гуму для автомобіля
Попри те, що температура повітря істотно знизилася у рівненських водіїв нині «гаряча пора». Ще б пак – погода щомиті може порадувати зимовими викрутасами, а тому, щоб дорога не перетворилася на суцільний екстрим-тур, завбачливі водії із «перевзуванням» свого авто не затягують. До вибору гуми завжди треба підходити прискіпливо та відповідально, бо це напряму пов’язано з безпекою водія та його пасажирів.
До слова, серед деяких водіїв побутує думка, що літня та зимова гума відрізняється виключно малюнком протектора. Але основна відмінність цих шин полягає у хімічному складі матеріалу з якого вони виготовлені. Від так, шини, які адаптовані до холодної пори року, аж ніяк не можуть використовуватися, коли на дворі тепло, а тим паче спекотно. Це призведе до того, що гума просто «прилипатиме» до дороги. Подібна ситуація і з літньою гумою, взимку вона просто «задубіє» і ваше авто їздитиме, як на ковзанах. Існує варіант всесезонної гуми, але насправді спеціалісти не рекомендують її використовувати. Усе тому, що для належної експлуатації має бути дотриманий певний температурний діапазон, у який в наших кліматичних умовах навряд чи можна «вписатися».
Купити автошини у Рівному можна наприклад на сайті RIA.com. Також можна відвідати спеціалізовані магазини або ж авторинок. До уваги водіїв завжди буде широкий вибір, як нових виробів так і б/у. Варіант уживаних шин звісно самий доступний по ціні, але він не може гарантувати високої якості. Якщо говорити про нові вироби, купівля найдорожчих автошин буде дещо марнотратною, бо їхня висока ціна сформована зазвичай через «появу новинки». Найдешевші гуми теж краще не розглядати через високу ймовірність придбати неякісний товар. Тому ліпше всього орієнтуватися на середній ціновий діапазон.
Не забувайте подивитися на дату коли виготовлена гума, зважайте, термін придатності зазвичай не більше трьох років. Оглядаючи автошини подивіться чи чіткі написи на ній, наскільки м’який та еластичний матеріал.
Купуючи шини водії часто стоять на роздоріжжі – придбати гуму шиповану чи нешиповану. Тут варто правильно оцінити переваги і недоліки обох варіантів. На крижаній дорозі та снігу шипи скорочують гальмівний шлях, однак на сухому та мокрому асфальті шипована гума може збільшити можливість «заносу» та продовжити гальмівний шлях. Тому кожен водій має оцінити в яких умовах він зазвичай їздитиме і прийняти власне рішення.
Розрізняють так звані «скандинавські» та «європейські» зимові автошини. Якщо говорити про перший варіант то він хороший для засніжених доріг за містом. «Європейська» гума більш доцільна на дорогах міста, адже вона на відміну від скандинавської має широкі поздовжні канали для відведення води.
Що стосується вибору шин за розміром, то власникам нових автівок можна просто подивитися на параметри встановленої гуми і знайти відповідний. Якщо до прикладу аналогічного варіанту знайти не вдається, тоді краще обрати більш вузький варіант, аніж навпаки. Також існує безліч форумів та спеціалізованих сайтів де можна скористатися інформацією по вибору розміру автошин до кожної окремо моделі авто.
Зрештою провести безпосередню заміну шин ви можете самостійно, або довіривши цю справу спеціалістам на шиномонтажі. Після встановлення гуми не забувайте проконтролювати розташування протектора та балансування коліс.
Безпечної та приємної дороги!
На правах реклами
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.