Бізнес-форум у Рівному: відверте спілкування підприємців і влади
Бізнесу не потрібно вказувати, як працювати. Для його розвитку необхідно створити умови – ефективні та такі, щоб враховували зміни у податковому, інвестиційному та соціальному середовищі
Про це йшлося під час Форуму «Регуляторна політика та сприяння розвитку малого і середнього бізнесу» у Рівному.
Захід став справжнім комунікативним майданчиком для власників компаній та підприємств, представники місцевої влади та підприємницьких організацій.
«Форум – цеслушна нагода почути колег із різних сфер бізнесу. Адже, якщо ти серйозно відносишся до своєї справи, необхідно її досконало знати. Особливо в податковій та митній політиці, соціальних питаннях. Будучи в курсі усіх тенденцій, ми будемо привабливими для клієнтів, а відтак і успішними підприємцями», – розповів учасник форуму, Андрій Марков, засновник компанії «Самгаз» у Рівному.
Зустрічатися із представниками бізнесу – це вже добра традиція, переконаний заступник голови ОДА Ігор Тимошенко:
«Це вже 4-ий форум впродовж цього року, організований або підтриманий Рівненською ОДА. Комунікуючи із бізнесом, ми дізнаємося про їхні проблеми і намагаємося допомогти їх вирішити. І, як результат співпраці підприємців і влади в регіоні – налагодження партнерських взаємовідносин. Підтвердженням цьому є оприлюднення Regional Doing Biseness 2018 рейтингу областей за легкістю ведення бізнесу. За рік Рівненщина піднялася на 15 позицій та посіла 6 місце».
Окрім того, як зізнаються самі підприємці, знизився й податковий тиск. Нині Державна фіскальна служба перетворилася на сервісну. Багато процедур спрощено, налагодилася ситуація з поверненням ПДВ, податковими накладними. Покращилася й робота на митниці через запровадження механізму «єдиного вікна».
За словами Ігоря Тимошенка, в області відновили програму із часткового відшкодування відсотків за кредитами. Також обласна адміністрація підписала Меморандум про співпрацю з Німецько-українським фондом щодо надання малому та середньому доступного кредитування на вигідних умовах. Додаткові інвестиції в бізнес мають сприяти розширенню виробництва.
«Щодо інвестиційного потенціалу, то точкою зросту для нашого регіону може стати агробізнес, переробна промисловість зі створення продукції з доданою вартістю та IT-сектор. Саме ці галузі можуть стати привабливими для вкладення капіталовкладень», – зазначив начальник управління стратегічного розвитку та інвестицій міста Рівного Сергій Гемберг.
Втім, найголовніший ресурс – це людський капітал. Нині спостерігається ситуація масової трудової міграції, у тому числі й висококваліфікованої робочої сили. Ще однією проблемою у цій сфері є невідповідність професійної підготовки фахівців потребам економіки.
Такі проблемні питання треба вирішувати спільно, переконані учасники форуму. Адже від цього буде залежати діловий клімат, а відтак і розвиток малого та середнього бізнесу в області.
Саме тому, учасники форуму направлять резолюцію форуму із пропозиціями щодо покращення ведення бізнесу до Кабінету Міністрів України та Державної фіскальної служби. Серед основних пропозицій – це подальше зменшення податкового навантаження, а також стимулювання роботодавців у створені таких робочих місць, які відповідають потребам ринку праці.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.