Традицію серпанкового ткацтва та свою народну пісню презентувало село Крупове
Традицію серпанкового ткацтва та свою народну пісню презентувало село Крупове, що на Дубровиччині. Впродовж тижня в обласному краєзнавчому музеї працюватиме виставка «Мистецтво одного села»Під час відкриття експозиції відбувся майстер-клас з серпанкового ткацтва.Саме в Круповому живуть майстрині, які відроджують та бережуть традицію ткацтва напівпрозорого полотна – поліського серпанку.«Національна ідентичність – це наша мова, духовність, але разом з тим, це і наші традиції, які ми маємо берегти. Останнім часом ми багато говоримо за збереження культурної спадщини. І нині серпанкове ткацтво села Крупове очікує визнання в Мінкульті, як об’єкт нематеріальної культурної спадщини національного переліку», – зазначила заступник голови ОДА Світлана Богатирчук-Кривко, яка побувала на урочистому відкритті мистецької акції.Також на заході презентували грантовий проект – документальний фільм «Традиція серпанкового ткацтва у селі Крупове Дубровицького району».Автором стрічки є рівненський історик Олексій Бухало, оператор – Микола Штемпель, ідея створення належить працівниці обласного центру народної творчості Юлії Гончаровій. У фільмі знято повний процес виробництва серпанкового волокна, де майстрині села показують кожен етап – від цвітіння, збирання, обробки льону до виготовлення, навивання нитки та, власне, саме створення надтонкого волокна на ткацькому станку.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
Саме в Круповому живуть майстрині, які відроджують та бережуть традицію ткацтва напівпрозорого полотна – поліського серпанку.«Національна ідентичність – це наша мова, духовність, але разом з тим, це і наші традиції, які ми маємо берегти. Останнім часом ми багато говоримо за збереження культурної спадщини. І нині серпанкове ткацтво села Крупове очікує визнання в Мінкульті, як об’єкт нематеріальної культурної спадщини національного переліку», – зазначила заступник голови ОДА Світлана Богатирчук-Кривко, яка побувала на урочистому відкритті мистецької акції.Також на заході презентували грантовий проект – документальний фільм «Традиція серпанкового ткацтва у селі Крупове Дубровицького району».Автором стрічки є рівненський історик Олексій Бухало, оператор – Микола Штемпель, ідея створення належить працівниці обласного центру народної творчості Юлії Гончаровій. У фільмі знято повний процес виробництва серпанкового волокна, де майстрині села показують кожен етап – від цвітіння, збирання, обробки льону до виготовлення, навивання нитки та, власне, саме створення надтонкого волокна на ткацькому станку.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
«Національна ідентичність – це наша мова, духовність, але разом з тим, це і наші традиції, які ми маємо берегти. Останнім часом ми багато говоримо за збереження культурної спадщини. І нині серпанкове ткацтво села Крупове очікує визнання в Мінкульті, як об’єкт нематеріальної культурної спадщини національного переліку», – зазначила заступник голови ОДА Світлана Богатирчук-Кривко, яка побувала на урочистому відкритті мистецької акції.Також на заході презентували грантовий проект – документальний фільм «Традиція серпанкового ткацтва у селі Крупове Дубровицького району».Автором стрічки є рівненський історик Олексій Бухало, оператор – Микола Штемпель, ідея створення належить працівниці обласного центру народної творчості Юлії Гончаровій. У фільмі знято повний процес виробництва серпанкового волокна, де майстрині села показують кожен етап – від цвітіння, збирання, обробки льону до виготовлення, навивання нитки та, власне, саме створення надтонкого волокна на ткацькому станку.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
Автором стрічки є рівненський історик Олексій Бухало, оператор – Микола Штемпель, ідея створення належить працівниці обласного центру народної творчості Юлії Гончаровій. У фільмі знято повний процес виробництва серпанкового волокна, де майстрині села показують кожен етап – від цвітіння, збирання, обробки льону до виготовлення, навивання нитки та, власне, саме створення надтонкого волокна на ткацькому станку.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.
Новини партнерів: