Закладам первинної медичної допомоги допоможуть стати прозорими
У 2018 році медична реформа вступила в активну фазу. Заклади первинної медичної допомоги отримали новий юридичний статус – комунальних некомерційних підприємств (КНП).
Разом із фінансово-господарською автономією, медичні заклади також отримали відповідальність за розпорядження коштами і майном. Тому зростає ймовірність корупційних ризиків у їхній роботі.
Проект «Підвищення прозорості роботи комунальних некомерційних підприємств первинної медичної допомоги Рівненщини» покликаний допомогти цим закладам підвищити рівень прозорості та підзвітності. Здійснюватиме діяльність за проектом ГО «Центр суспільних дій «Сівітас» у межах Програми «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».
За словами Василя Височанського – регіонального координатора з підтримки реформи охорони здоров’я у Рівненській та Волинській областях Програми «U-LEAD з Європою» усі заклади первинної медико-санітарної допомоги Рівненщини сьогодні є автономізованими та розпочали роботу як комунальні некомерційні підприємства. Прикметним є те, що Національна служба здоров’я України 26 листопада оголосила третю хвилю укладення договорів із закладами первинної медичної допомоги за програмою державних гарантій медобслуговування. В попередні дві хвилі такою можливістю скористалися 33 заклади “первинки”: 27 заклади міст, районів та ОТГ, 2 приватні медичні заклади, які надають первинну допомогу та 4 фізичні особи-підприємці. Долучитися до цього пулу тепер мають змогу ще, як мінімум, 3 заклади Рівненщини, які мають час на виконання цього завдання до 20 грудня 2018 року.
Загалом в рамках проекту «Підвищення прозорості роботи комунальних некомерційних підприємств первинної медичної допомоги Рівненщини», експерти ГО «Сівітас» проведуть моніторинг 27 новостворених автономізованих комунальних некомерційних підприємств первинної медичної допомоги Рівненської області. Зокрема, аналізуватимуть звіти про надходження і використання благодійних внесків, публічні закупівлі, ефективність використання майна та наявність конфлікту інтересів у керівників комунальних некомерційних підприємств первинної медичної допомоги Рівненщини.
“Забезпечення відкритості, прозорості та підзвітності медзакладів є складовими реформи охорони здоров’я, що нині відбувається в Україні. Професіоналізм і добросовісність новостворених некомерційних підприємств, а також їхня здатність діяти прозоро, ефективно та відповідально, без сумнівів приведуть до надання покращених, справедливих і рівноправних послуг громадянам”, – зазначив В’ячеслав Долід – експерт проекту «Підвищення прозорості роботи комунальних некомерційних підприємств первинної медичної допомоги Рівненщини».
Довідково: Матеріал публікується в рамках проекту «Підвищення прозорості роботи комунальних некомерційних підприємств первинної медичної допомоги Рівненщини», який реалізується ГО «Центр суспільних дій «Сівітас» у межах Програми «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».
Повідомляє ГО «Центр суспільних дій «Сівітас»
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.