Голова ОДА: на першому місці у контексті змін в державі – духовність
«Національна ідентичність, духовність, культура» – тема третьої панельної дискусії Ради регіонального розвитку Рівненщини
На переконання голови ОДА Олексія Муляренка, на сучасному етапі в українській державі на перше місце виходить духовність. Адже, змінюючи державу, ми повинні зберегти нашу ідентичність, духовні та культурні надбання.
Такий меседж підтримали і спікери.
На думку ректора НУ «Острозька академія» Ігоря Пасічника, важливими є три аспекти – духовність, мас-медіа і патріотизм. Вперше саме на Рівненщині з ініціативи викладачів «Острозької академії» у школах введено «Християнську етику», і цей досвід поширили й інші регіони України.
Ректор вишу звернувся до мас-медіа із закликом говорити про недоліки, критикувати, але разом з тим, показувати людям позитив.
«Апатія з’являється в простих людей після перегляду новин центрального телебачення. Відсутність позитиву викликає апатію. За останні роки зроблено багато. Треба показувати цей позитив. Окрім того, у навчальних планах всієї української школи червоною рискою має проходити пункт – формування патріотизму. Таким чином, об’єднавшись навколо Томоса, з підкримкою мас-медіа і виховуючи зі школи патріотизм можна будувати сучасну державу», – переконаний професор.
До єдності українське суспільство закликав військовий капелан Сергій Лучанін:
«Наша сила в єдності. Ми вистояли, починаючи з 2014-го. Бо дух воїнів незламний, бо це боротьба за правду. Ми переможемо. І регіональний розвиток можливий тільки об’єднавшись. Розвиток в єдності складає напрямок європейського майбутнього. Ми віримо що станемо достойними громадянами ЄС».
Про незламність українського народу, віру в нашу перемогу говорила волонтер Тамара Зулайкхі.
«Велику роль у нашій сучасній боротьбі за незалежність відіграє волонтерство. Спочатку ми підтримували воїнів. Так, було створено потужну сильну армію. Разом з тим, ми не лишаємо без уваги цивільне населення в зоні АТО/ООС. Зараз тісно співпрацюємо з Луганщиною. Цю роботу розпочав голова ОДА Олексій Муляренко, підписавши Меморандум про співпрацю з Луганською областю. Далі її продовжили райони. Костопільщина налагодила зв’язки з Попаснянщиною, ми радо ділимося своїми традиціями, звичаями. На відзначення 75-ї річниці УПА в Костопіль приїхали попаснянці. Сучасні події нас згуртовують, так формується нове суспільство», – зазначила Тамара Зулайкхі.
Переконливо говорив правозахисник з Криму Євген Новицький: «Я кримчанин із Севастополя. Це повністю російськомовне місто, де не вивчалася ні українська мова, ні українська культура. З чого починається нація? На мій погляд, нація починається з вибору своєї історичної долі. Після цього з’являється потреба в мові, культурі. Я впевнений, що ми обов’язково повернемося в Крим, адже це частинка України».
Директор Рівненського обласного наукового ліцею-інтернату Наталія Сосюк переконана, що сучасні діти ростуть патріотами, готовими продовжувати справу своїх батьків. «Сьогодні як ніколи ми повинні підтримати українську дитину, адже це майбутні захисники нашої держави. Ми ніколи не були рабами. Наше завдання – навчати дітей любити Україну, не вмирати заради неї, а жити нею», – наголосила Наталія Сосюк.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.