У Рівному презентували настільну гру «Зникле місто» та календар «Полікультурне Рівне»
15 січня 2019 р. Центр «Мнемоніка» презентував настільну гру для старшокласників «Зникле місто» та настінний календар «Полікультурне Рівне». Присутнім представили концепцію останнього – простір і містяни: багатонаціональне місто та історія буденності.
Настільна гра – це подорож мультикультурним простором міжвоєнного Рівного. Рухаючись полем гри (яке відтворює карту міжвоєнного Рівного), учні можуть ознайомитися з ключовими релігійними, культурними та освітніми об’єктами міста у період між двома світовими війнами. Така історія простору дозволяє відтворити українське, єврейське та польське «обличчя» Рівного, познайомити школярів із релігійними традиціями та побутом трьох головних громад міста у той період.
Настінний календар «Полікультурне Рівне» відтворює найпопулярніші світлини міста міжвоєнного періоду – фото людей та об’єктів історико-культурного спадку (православний храм, костел, синагога, залізничний вокзал, центральні вулиці тощо). Також календар містить інформацію про популярні книги з історії Рівного, написані як українськими, так і закордонними істориками.
Він демонструє як красу, так і буденне життя містян. А повсякдення було не завжди ідеальним. Ось як, наприклад, описує місто один із проїжджих сучасників:
«Осіннє болото, яке не висихає навіть у час погоди, укриває всю ширину проїжджої частини вулиці. Воно не заливає тротуарів тільки тому, що їх немає…»
Серед виступаючих – Тамара Аладько. Вона – донька однієї з героїнь світлини 1930-х рр., яка народилася й виросла в Рівному. Таких у місті залишилися одиниці. Через Голокост та подальші сталінські репресії більшість представників єврейської та польської громад міста були вбиті або депортовані. А саме вони визначали культурну ідентичність Рівного у міжвоєнний період.
Учасниця презентації – учениця Рівненської Української Гімназії Олександра Власюк, яка стала художницею настільної гри, та Галина Герасименко – дизайнер гри та календаря.
Керівниця проекту «Створення інструментів боротьби з антисемітизмом та ксенофобією»: «Центр «Мнемоніка» має за мету розробляти сучасні інструменти впливу на колективну пам’ять. Думаю, добрим підтвердженням цього є настільна гра – форма, яка давно використовується для популяризації історичних знань». Директор Центру «Мнемоніка» Максим Гон: «Ми сподіваємося, що світлини, які представлені в календарі та настільна гра стануть у пригоді вчителям історії»
Учасники презентації отримали у подарунок гру «Зникле місто» та календар «Полікультурне Рівне».
Довідково: Настінний календар та настільну гру розроблено в межах проекту «Створення інструментів боротьби з антисемітизмом та ксенофобією» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.
Повідомляє Центр «Мнемоніка»
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.