Рибалкам на замітку: все що треба знати про заборонені знаряддя лову?
Риболовля – одне з наймасовіших захоплень людства. Це хобі для 70 % чоловіків, але до них приєднується все більше жінок. За даними соціологічних досліджень, кожна третя особа в Україні любить проводити вільний час на природі з вудкою. Адже це чудовий спосіб зміцнення духовних та фізичних сил.
Проте трапляються випадки коли рибалки, перебуваючи на водоймі, використовують заборонені знаряддя лову.
Згідно Правил любительського і спортивного рибальства забороняється лов водних біоресурсів із застосуванням вибухових та отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної і пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання). А також промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів і найменувань, способом багріння, спорудження гаток, запруд та спускання води з рибогосподарських водойм.
До найбільш часто використовуваних порушниками заборонених знарядь лову належать:
– ятір (сітка, виготовлена з плетених вербових прутів або дроту, натягнута на обруч);
– «доріжка» (волосінна зяброва сітка, яка випускається у воду і витягується на гумовому амортизаторі);
– «павук» (розміром більше 1х1 метрів, з вічком понад 10 міліметрів);
– «парашут» (конусоподібна мережева снасть, діаметром від 5 до 10 метрів, по периметру якої розташовані свинцеві грузила. Застосовують, як правило, на швидких річках, перекатах, накидаючи на обрану ділянку акваторії, по грузилам затягується мотузка і риба опиняється в сітці);
– «екран» або «телевізор» (маломірна прямокутна зяброва сітка з поплавками по верхньому ряду і вантажем внизу. Запускається у воду і витягується з водойми на гумовому амортизаторі);
– «косинка» (різновид «телевізора» трикутної форми, використовується переважно для підлідного лову риби біля дна);
– будь-які промислові відціджуючі (неводи, бредні, волока) і ставні (тристінки, путанки) сітки;
– острога або ость (подоба вил із зазубреними вістрями);
– перемет (донна снасть з гострими гачками, які прив’язані до шнурів);
– драч (колюче знаряддя для вилову методом багріння, наварені на важку блешню великі гострі гачки. Більша частина риби, що потрапила на драч, зривається і гине від отриманих ран);
– електровудка (пристосування для видобутку риби у водоймах за допомогою потужного електророзряду. В залежності від потужності, це знаряддя лову здатне знищити все живе – від риби та ікри до планктону і найдрібніших мікроорганізмів в радіусі від 5 до 20 метрів).
«Вкотре нагадуємо, використання заборонених знарядь лову карається адміністративною відповідальністю за ч. 4 ст. 85 КУпАП та кримінальною відповідальністю за ст. 249 ККУ. Тому перед тим, як купувати знаряддя лову та збиратись на риболовлю – уважно ознайомтесь з Правилами любительського і спортивного рибальства», – заявили в Управлінні Держрибагентства у Рівненській області.
У разі виявлення порушення – просимо терміново повідомляти за номером телефонної «гарячої лінії» відомства: (093) 263-39-32.
Довідкова інформація:
Нагадуємо, любительський лов риби в зимовий період (від льодоставу до скресання криги) дозволяється зимовими вудками з блешнею вертикального блесніння з гачком не більше № 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями із загальною кількістю гачків не більше п’яти на рибалку. Добова норма вилову риби на одного рибалку складає не більше трьох кілограмів.
Повідомляє Управління Держрибагентства у Рівненській області
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.