Рівненським водіям на замітку: найчастіші причини загоряння автомобілів
Повідомлення, на зразок – «У Рівному згорів автомобіль» чи «На Рівненщині вогонь пошкодив автомобіль» у ЗМІ нині не рідкість. Причин для займання автомобільного транспорту багато. Одразу виключимо таку причину пожежі, як підпал – адже це цілеспрямована дія зловмисників з різними мотивами, такими справами займаються правоохоронці. Натомість сьогодні ми розглянемо усі інші вагомі фактори, які можуть спровокувати пожежу.
Кожен водій, який тільки зібрався купити автомобіль або вже його придбав має знати найпоширеніші причини займання. Більше того, власник транспортного засобу має знати, як правильно діяти у випадку пожежі.
Як показує практика, найбільш поширеною причиною загоряння є витік палива. Для того щоб з’явився вогонь, достатньо усього кількох краплин пального. Саме тому важливо при наявності в автомобілі запаху бензину не заглушаючи мотор відкрити капот – у такий спосіб ви зможете побачити звідки сочиться паливо. До речі, через це, фахівці не рекомендують заповняти паливний бак до країв, бо у спеку висока ймовірність, що воно вилиється через край, чим знову ж таки спровокує пожежу.
Загорітися автівка може і через замикання електропроводки. Завжди ретельно стежте за станом проводки транспорту. Якщо вчасно не виявити та не усунути пошкодження ізоляції – ваша автівка може з легкістю спалахнути. До слова, першими дзвіночками, що з електропроводкою не все гаразд, можуть бути – збій в роботі електроніки авто або ж самовільна розрядка акумулятора.
Окрім того, причиною пожежі може бути пошкоджений корпус паливного фільтра або продірявлена прокладка.
Зайнятися автівка може через неуважність самого водія, який забувся під капотом наприклад ганчірку або ще гірше посудину з легкозаймистою речовиною.
Не допускайте перегріву двигуна або вихлопної системи. Слідкуйте в якому технічному стані знаходяться – свічки запалювання, електронний блок управління, форсунки, розподільник запалювання і котушок.
Варто розуміти, що у автомобілі оснащеному газовим обладнанням вірогідність виникнення пожежа дещо вища. Довіряти установку такого обладнанням потрібно тільки висококваліфікованим спеціалістам. Непрофесійні дії у подальшому можуть спровокувати перегрів двигуна і вихлопної системи, що у подальшому може перерости у загоряння. Також займання може бути спричинене розривом силіконових трубок та мембрани випарника. Власнику авто потрібно слідкувати за станом фільтру та трубки, що веде від бака до редуктора або форсунок.
Інколи власнику автівки може банально не пощастити, бо транспорт може зайнятися від палаючої поряд автівки…
Та, яка б причина загоряння не була, варто знати чіткий алгоритм дій у випадку пожежі. Якщо, до прикладу, загоряння сталося під час руху – автомобіль потрібно негайно зупинити. Пасажири мають відійти від палаючої автівки на безпечну відстань. Їм можна заодно доручити викликати вогнеборців. Водій має усвідомлювати усі ризики вибуху автомобіля. Не гаючи часу потрібно взяти вогнегасник, який до слова, має бути у наявності в кожній автівці, і почати безпосереднє гасіння пожежі. Гасити вогонь потрібно спочатку ззовні. Не беріться голими руками за капот – ймовірніше всього отримаєте складні опіки. Відкривати капот потрібно на невеликий кут, щоб уникнути різкого припливу кисню. Коли вогонь у капоті погашено, переходьте до салону і ретельно обробіть її піною. Після того, як пожежу було погашено ні в якому разі не можна відкривати подачу палива. Залучіть спеціалістів для встановлення причини займання.
Водій повинен розуміти, бувають випадки, коли автівка горить настільки сильно, що самостійно вдіяти нічого не можна, більше того, тоді виникає висока ймовірність отримати термічні опіки. В такому випадку, потрібно чекати приїзду рятувальників, які з допомогою спеціальної пожежної техніки ліквідують загоряння.
на правах реклами
фото ілюстративне з мережі Інтернет
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.