Поліція Рівненщини зареєструвала 51 повідомлення щодо порушення виборчого законодавства
Про перебіг виборчого процесу йшлося сьогодні, восьмого липня, під час прес-конференції за участі керівництва поліції області та представника громадянської мережі «ОПОРА».
Із початку передвиборчої кампанії кандидатів до Верховної Ради, яка стартувала 21 травня, до поліції Рівненщини наразі надійшло 51 повідомлення, пов’язане із виборчим процесом. В ході проведення перевірки вказаних фактів було складено 25 протоколів.
Заступник начальника Головного управління Національної поліції в Рівненській області Руслан Стрельбіцький розповів, що майже всі порушення стосуються виготовлення, розміщення та розповсюдження агітаційної продукції:
«Саме за виготовлення або замовлення виготовлення агітматеріалів без вихідних даних поліцейські склали 7 адміністративних матеріалів за частиною 1 статті 212-13 КУпАП Кодексу України про адміністративні правопорушення. А за розповсюдження таких матеріалів поліцейські склали 17 адміпротоколів. Також складено один протокол за статтею 173 КУпАП (дрібне хуліганство)».
Крім того, у поліції області створено робочу групу із досвідчених працівників різних структур та галузевих служб обласної поліції, керівником якої є заступник начальника ГУНП Рівненщини Руслан Стрельбіцький. Також із 15 липня весь особовий склад поліції, зокрема й ситуаційний центр, будуть переведені у позаплановий режим.
З метою якісної підготовки до проведення парламентських виборів, спільно з громадянською мережею «ОПОРА» були проведені теоретичні навчання для керівництва відділів і відділень області, а 26 червня відбулись масштабні тактико-спеціальні навчання із взаємодії органів системи МВС.
«Нині ми вже обстежили приміщення всіх окружних виборчих дільниць, та вже розпочали перевірку і дільничних комісій. Зважаючи на досвід попередніх виборів, під час перевірки особливу увагу звертаємо на побутові умови, в яких нестимуть службу поліцейські, — підкреслив Руслан Стрельбіцький. — Крім того, ми передбачаємо ряд можливих провокацій, зокрема й неправдивих замінувань виборчих дільниць, тому створені оперативні резерви з числа працівників роти поліції особливого призначення, ТОР, ДСНС та Нацгвардії, аби швидко реагувати на такі події».
Як зазначив заступник начальника ГУНП в Рівненській області – начальник слідчого управління Олександр Панасюк, в Головному управлінні Нацполіції області працюватиме група найбільш досвідчених слідчих з метою якісного, повного, всебічного та швидкого документування фактів та розслідування кримінальних проваджень. Також додатково залучатимуться працівники кіберполіції та Управління превентивної діяльності.
«Кримінальний кодекс містить сім профільних статей, якими передбачено відповідальність у сфері виборчого законодавства. Наразі за період передвиборчої агітації кримінальних проваджень відкрито не було, — зазначив Олександр Панасюк.
Координатор спостереження громадянської мережі «ОПОРА» за виборами в Рівненській області Михайло Балик відзначив оперативне та якісне реагування працівників поліції на виявлені правопорушення, зокрема й під час спільних рейдів.
Повыдомляэ відділ комунікації поліції Рівненської області
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.