4 корисних поради як створити гарний сад
Навчитися доглядати за різними видами рослин, зробити газон, підтримувати ділянку у чистоті — регулярні і нелегкі завдання. Але і цього недостатньо, щоб сад був дійсно неймовiрним. Щоб додати своїй ділянці неповторності і унікальності, необхідно застосувати креативність і знати деякі хитрощі ландшафтного дизайну. Таке під силу лише садівникам з великим досвідом. Новачкам слід набратися терпіння, щоб з часом створити сад своєї мрії. Нижче приведено кілька важливих порад щодо створення проекту для ділянки без освоєння ландшафтного дизайну на професійному рівні. Вони будуть корисні не тільки для початківців садівників, але і для досвідчених садівників.
Порада 1: Створення “картини” майбутнього саду
В голові потрібно уявити певний пейзаж. На ньому можуть бути різні кущi, дерева і квіти, можна використовувати скульптури і споруди. Непогано в саду виглядають невеликі озера і водоспади. Фантазія не повинна бути обмежена будь-якими рамками. Краще зафіксувати, хоча б схематично, цей проект на папері. Спосіб втілення iдеї у життя прийде сам. Такий підхід допомагає зрозуміти що саме хоче садівник бачити на своїй ділянці, навіть якщо на перший погляд це може здатися нездійсненним. Звичайно, можна на цьому етапі звернутися до фахівців ландшафтного дизайну, але набагато краще втілити свої мрії самостійно. Сад буде наділений особливою енергетикою.
Порада 2: Вибір рослин
Слід скласти список з тих рослин, які на думку садівника ідеально доповнили загальну картину ландшафту. Потім з цього переліку потрібно викреслити ті найменування, які погано поєднуються між собою. Також прибирають рослини, які не зможуть рости в саду через тип грунту і кліматичних умов. Ця дія значно спростить процес покупки насіння. З решти позицій можна починати створювати композиції. Додатково слід вивчити які знадобляться інструменти для посадки і догляду за рослинами: лопати, сапи, пила для саду та інше.
Порада 3: “Від загального — до приватного”
Якщо висаджувати сад по шматочках, то ніколи не вдасться насолодитися загальною картиною. Кожен раз будуть приходити в голову нові ідеї або здаватися абсурдними старі. Після візуалізації проекту слід відразу ж створити загальні деталі макета. Згодом їх доповнять дрібницями і ідея цілком реалізується в первісному вигляді. Можуть помінятися різновиди рослин, додатися нові елементи, але проект залишиться незмінним.
Порада 4: Колірна палітра
Коли основа проекту втілена в життя, перше, на що варто звернути увагу, — підбір колірної гами. У кожного відтінку є свої унікальні властивості. За допомогою грамотних поєднань можна отримати чудовий ефект. Основні кольори для саду: зелений і білий. До них ідеально підходять більшість відтінків. Через колірну гамму саду відображається iндивiдуальна особистість його господаря.
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.