У Рівному відбудеться: екологічний майстер-клас.
23 травня о 12.00 год. у парку ім. Т. Шевченка відбудеться освітній захід, організований активістами громадської ініціативи «РЕВІНЬ» для популяризації екодружнього способу життя.
В програмі навчання: висадка рослин за методом перманентного сільського господарства та знайомство з корисними та цілющими властивостями місцевої флори, про які ви навіть не здогадувалися!
Всі гості майстер-класу зможуть безпосередньо долучитися до висадки саджанців та поспілкуватися з людьми, які використовують принципи пермагосподарства у повсякденному житті.
«Еколабараторія» ‑ це досвід, здобутий через практику! Ставайте частиною нашої екоспільноти – живіть здоровим життям, не шкодячи довкіллю.
Читайте також у “Новинах по-рівненськи”: В ОСТРОЗІ ПРОЙШОВ ФЕСТИВАЛЬ ДЛЯ ОСОБЛИВИХ ДІТЕЙ «З ВІРОЮ В МАЙБУТНЄ»
Довідка:
Термін “пермакультура” виник як змішування термінів “стала культура” та “стале сільське господарство”.
Філософія пермакультури базується на трьох ідеях: турбота про Землю, турбота про людину та обмеження споживання.
Метод пермакультури був розроблений в сімдесятих роках минулого сторіччя австралійцями Біллом Моллісоном та Девідом Холмгейном. Вперше був використаний системно австрійським фермером ЗеппомХольцером і з тих пір показав свою ефективність та набув широкої популярності як в помірних, так і в тропічних зонах, у різних сферах діяльності людини.
Кожен елемент пермакультури підтримує інші елементи і заодно підтримується цими елементами. Прикладом сталого господарства в Украіні є хутірська система яка розвалилася з приходом СРСР, а до того існувала століттями. Прикладом сповідування принципів пермакультури в місті може бути досвід ДжуляДевейта жителя американського міста Пасадена. Разом з родиною він на своїх 4 сотках вирощує 400 різних видів овочів, фруктів, та їстівних квітів. Окрім того на хазяйстві є коза, 4 качки, 8 курей і дві собаки. Таке родинне підприємство дозволяє заробляти 20000$ в рік продаючи екологічно чисту їжу дорогим ресторанам.
Основною діє заходу буде висадка саджанців таких корисних рослин, як м’ята, меліса, майоран, любисток, чебрець, гісоп та інші. В умовах постійного невиправданого зростання цін піклування про своє здоров’я доступними і перевіреними методами є особливо актуальним. І рослини допоможуть нам в цьому так само надійно як століттями допомагали нашим предкам.
Повідомляє керівник «Еколабораторії» Ольга Самкевич
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.