Кількість випадків домашнього насильства під час карантину на Рівненщині зросла на 5 відсотків
Спочатку карантину на Рівненщині зареєстровано 532 повідомлення про вчинення домашнього насильства. Відносно порушників склали 450 адмінпротоколів, тоді як за аналогічний період торік – 427. Тобто кількість зареєстрованих повідомлень під час карантину зросла близько на 5 % відсотків.
Про це повідомив старший інспектор ГУ Національної поліції в Рівненській області Олег Шандрук на нараді. Захід відбувся за участю усіх причетних служб до виявлення та підтримки постраждалим від домашнього насильства.
Наразі в області на профілактичному обліку перебувають 2746 сімей у яких вчиняють домашнє насильство. Під час карантину працівники служб продовжують виявляти та підтримувати їх, втім з дотриманням усіх протиепідемічних заходів.
Так, відвідування сімей відбувається при нагальній потребі – у випадку, коли є загроза життю та здоров’ю людини. При цьому соціальні працівники та поліцейські користуються засобами захисту.
Також систематичний контроль за особами, з якими жорстоко поводилися, здійснюється й дистанційно. Консультації проводяться онлайн – з максимальним використанням усіх можливих технічних засобів.
На постійному та обов’язковому контролі у соціальних працівників та служб справах дітей – умови проживання та виховання дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.
«Під час карантину діти з інтернатів повернулися додому, в тому числі і в біологічні сім’ї. Наразі служба провела моніторинг стану щодо 274 дітей, відносно яких були ризики ухиляння від виконання батьківських обов’язків, або ж жорстокого поводження. 49 таких дітей перебувають у родинах із складними життєвими обставинами. Такі сім’ї обстежені, вживаються відповідні заходи. Також надається допомога – як консультативна, так і матеріальна», – зазначив начальник служби у справах дітей Рівненської ОДА Віктор Марчук.
Разом з тим, учасники заходу обговорили інформаційну складову профілактики протидії насильству. Так, правоохоронці області наразі розповсюджують листівки із детальною інформацією про порядок дій, у разі виникнення подібних ситуацій. Такі листівки розміщуються у місцях, де в умовах карантину можуть перебувати громадяни: супермаркети, аптеки, сільські ради, продовольчі магазини тощо. Інформування населення також важливо здійснювати й через офіційні сайти закладів освіти, соціальних служб, поліції тощо.
Аби отримати допомогу, жертви домашнього насильства, їхні рідні чи близькі можуть повідомляти про протиправні дії на спецлінію 102.
Повідомляє пресслужба Рівненської ОДА
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.