У Рівному визначили найкращих та найгірших місцевих депутатів за підсумками 2019 року
В рамках кампанії «Атестація депутатів місцевих рад», яка охоплює шістнадцять областей України, Рівненська обласна організація Всеукраїнської громадської організації «Громадянська мережа «ОПОРА» презентувала результати персонального оцінювання діяльності депутатів Рівненської міської ради за 2019 рік.
За об’єктивним оцінюванням діяльності депутатів, що включає 18 критеріїв, депутати отримали наступні оцінки:
– найвищу оцінку «5» не одержав жоден з депутатів Рівненської міської ради;
– оцінку «4» одержали 13 депутатів: Бляшин Микола, Васильчук Сергій, Гапяк Богдан, Довжаниця Олександр, Курсик Олександр, Паладійчук Сергій, Поліщук Назарій, Романюк Любов, Стасюк Роман, Стельмащук Святослав, Туровська Людмила, Чубай Олександр та Чугуєвець Анатолій;
– оцінку «3» присвоїли 23 депутатам: Бабату Олександру, Годі Маріяну, Дзецьку Олегу, Євтушенку Святославу, Івановій Анні, Карпяку Олегу, Криж Ользі, Крюкову Олександру, Кузьмичу Андрію, Лащуку Анатолію, Муляренку Олексію, Нестеруку Олександру, Осіпчуку Юрію, Павелківу Віталію, Петролюку Роману, Пилипчук Ірині, Пожарському Петру, Попику Володимиру, Сухому Юрію, Тимощук Тамарі, Чирак Людмилі, Чубай Тетяні, Яворському Роману;
– 5 депутатів отримали оцінку «2»:, Ковалець Ігор, Кудрін Володимир, Кульчинська Галина, Мітін Юрій, Немеш Василь;
– найменший бал – «1» не отримав жоден депутат.
В поточному циклі проєкту «Атестація депутатів місцевих рад» оцінювання експертів складалося з двох частин. По-перше, необхідно було визначити, діяльність яких трьох депутатів, на думку експерта, є найкращою та найгіршою за останній рік. По-друге, експерти мали зазначити критерії, якими вони керувалися при виставленні оцінок.
Експерти визначили трьох депутатів, які «найкращим чином» виконують повноваження – Бляшин Микола (28,3% відповідей), Романюк Любов (17% відповідей), Довжаниця Олександр (11,3% відповідей).
Критерії, якими керувалися при оцінюванні депутатів міської ради експерти – депутат не фігурує в антикорупційних журналістських розслідуваннях і/або не відомо про його діяльність, яка має ознаки корупції (голосування в умовах конфлікту інтересів, незадекларовані майно/гроші) (14 відповідей); депутат активний (-на) в роботі міської ради (виступає на відкритих зборах міської ради, пропонує поправки до проектів рішень, бере участь в розробці проектів рішень, здійснює контроль за виконанням рішень) (13 відповідей); депутат відкритий (-та) до виборців і веде прозору діяльність (12 відповідей).
До числа тих, хто «найгіршим чином» виконує повноваження депутата міської ради потрапили Бабат Олександр (23,1% відповідей експертів), Немеш Василь (11,5 % відповідей експертів), Муляренко Олексій (7,7% відповідей експертів).
Визначальними критеріями стали – депутат фігурує в антикорупційних журналістських розслідуваннях і/або відомо про його діяльність, яка має ознаки корупції (голосування в умовах конфлікту інтересів, незадекларовані майно/гроші) та депутат голосував (-ла) за суперечливі рішення Рівненської міської ради (11 відповідей), депутат невідкритий (-та) до виборців і веде непрозору діяльність та депутат неактивний (-на) в роботі міської ради (не виступає на відкритих зборах міської ради, не пропонує поправки до проектів рішень, не бере участь в розробці проектів рішень, не здійснює контроль за виконанням рішень) (7 відповідей).
Детально з результатами оцінювання можна ознайомитись за посиланням.
Повідомляє прес-центр Громадянської мережі ОПОРА
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.