Рівненська ОДА: головне про COVID-19 на брифінгу за 6 липня
6 липня у Рівненській ОДА відбувся традиційний онлайн брифінг.
Перший заступник голови ОДА Сергій Подолін, начальник обласного управління охорони здоров’я Олег Вівсянник відповіли на запитання, які наразі хвилюють жителів області.
Модерував захід начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Олександр Поліщук.
Основні меседжі брифінгу:
В Україні зафіксовано 543 нові випадки коронавірусної хвороби COVID-19. Станом на ранок 6 липня на Рівненщині зареєстровано 11 нових випадків захворювання на COVID-19. За час пандемії в областімаємо 4 201 випадок захворювання на корона вірус, з них – 294 дитини та 530 медичних працівників. Через ускладнення, викликані коронавірусом, зафіксовано 78 випадків летальних. Подолали COVID-19 2 079 жителів області. За період епідемії проведено 42 105 досліджень (30 463 – ПЛР та 11 642 – ІФА).
На сьогоднішній день гостро питання про розгортання закладів охорони здоров’я другої хвилі в області не стоїть. Разом з тим, управління охорони здоров’я облдержадміністрації контролює можливість і необхідність відкриття таких закладів для надання медичної допомоги пацієнтам з COVID-19. В області є достатньо ресурсів, це 11 лікувально-профілактичних закладів (Березнівська, Гощанська, Демидівська, Дубровицька, Зарічненська, Здолбунівська, Корецька, Острозька, Рівненська ЦРЛ, Рівненська міська лікарня №2, спеціалізована медико-санітарна частина №3 у Вараші), що можуть забезпечити лікування пацієнтів з COVID-19 у другій хвилі. Такі медзаклади не будуть відкриватися всі одночасно, а там, де це критично необхідно. На сьогодні в області є достатня кількість ШВЛ-апаратів, апаратів для неінвазивної вентиляції легень. Окрім того, є резерв коштів в обласній програмі боротьби з COVID-19 для організації надання медичної допомоги пацієнтам з COVID-19.
Головний державний санітарний лікар Рівненської області Роман Сафонов не звертався до Кабміну щодо посилення карантину в регіоні. Головні санітарні лікарі можуть звертатися до регіональних комісій ТЕБ та НС з поданням про ті чи інші обмежувальні заходи, чи про посилення карантину. На Рівненщині за останній тиждень спостерігається позитивна динаміка із зниження захворюваності на COVID-19. Зокрема, відсоток виявлення випадків інфікування COVID-19 складає 16,62% (граничний коефіцієнт – <11%), показник динаміки зростання випадків інфікування – (-18,2%, при нормативі <10%), середня кількість тестувань протягом останніх семи днів методами ПЛР та ІФА становить – 75,59 (при цільовому показнику <24), завантаженість ліжок – 38,5 % (при граничному показнику <50). Єдиний індикативний показник, через який в області не можна упроваджувати послаблення карантину – висока наявність вірусу у зразках від хворих та контактних, значний рівень його циркуляції в регіоні. Наразі в області не вводяться додаткові карантинні обмежування, а посилюється контроль за дотриманням діючих.
На минулому тижні у Рівненському спеціалізованому міському будинку дитини було підтверджено один випадок захворювання на COVID-19. Епідеміологами проведено обстеження місця спалаху, виявлено 27 контактних осіб. Усім проведено ПЛР-тестування, всі результати негативні. Також проведено всі необхідні заходи із дезобробки, розроблено маршрут пацієнта, визначено порядок подальшого функціонування закладу. Всі працівники забезпечені індивідуальними засобами захисту, профілактичними деззасобами.
Працівники Рівненського обласного лабораторного центру контролюють епідситуацію в області, вони працюють у зоні підвищеного вірусного навантаження, тому рівень захворюваності в таких умовах праці може бути підвищений. Проте, працівники центру, як ніхто інший, розуміють і знають, як поводитись в умовах перенавантаженої епідситуації.
За час карантину у лабораторному центрі встановлено 8 випадків захворювання на COVID-19. Усі хворі та контактні працівники були самоізольовані, у задовільному стані, виражених ознак захворювання не було.
На підприємстві «ОДЕК», що у смт Оржів Рівненського району, з упродовж 2-6 липня зафіксовано лише 3 випадки COVID-19, що в рази менше за аналогічні попередні періоди, де кількість хворих за тиждень складала 10-15 осіб. Це свідчить про дієвість застосованих протиепідемічних заходів. Із 1600 працівників на роботу виходять лише 700. Кількість змін обмежена. Довіз людей на підприємство відбувається з дотриманням усіх карантинних вимог. Завод забезпечений необхідною кількістю дезінфікуючих засобів. Для 293 працівників зроблено ІФА-тестування.
З 1 квітня цього року лікувально-профілактичні заклади перейшли на особливий режим фінансування, тобто за надану послугу, шляхом укладання угоди з НСЗУ. Тому керівник лікувального закладу має можливість і відповідальність за раціональне використання ресурсів. У Дубенській міській лікарні було прийнято рішення про розширення травматологічного відділення за рахунок зменшення хірургічної інфекції. Разом з тим, у цьому закладі працює відділення хірургії, де є блок гнійної хірургії, де буде надаватися медична допомога пацієнтам травматологічного профілю з ознаками гнійної хірургії. Усі пацієнти опорного закладу – Дубенської міської лікарні будуть забезпечені необхідними медичними послугами першого рівня надання. Травмпункт буде працювати в цілодобовому режимі.
Повідомляє пресслужба Рівненської ОДА
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.