Новий автопарк, обладнання на 16 мільйонів та збільшені доплати: робота Рівненської екстренки перезавантажена
Ще півроку тому ситуація в Рівненському обласному центрі екстреної медичної допомоги була катастрофічною. Нині робота екстренки перезавантажена.
Сьогодні працівники Рівненської станції екстреної медичної допомоги та медицини катастроф отримали 5 нових швидких, 31 дефібрилятор, 40 електрокардіографів, комплект навчальних манекенів із електронним супроводом – всього на 16 мільйонів гривень. Ключі від автомобілів та нове медобладнання передали медикам голова ОДА Віталій Коваль та голова обласної ради Олександр Данильчук.
За словами голови Рівненської ОДА Віталія Коваля, завдяки реформі, злагодженим діям колективу, правильно визначеному профільним управлінням алгоритму руху пацієнтів в умовах пандемії COVID-19 на Рівненщині вдалося налагодити роботу екстреної медичної допомоги та придбати таку необхідну техніку.
«Нам вдалося переламати негативну тенденцію в службі. Сьогодні вже передали 5 швидких, ще на 20 чекаємо. Також екстренка отримала сучасне обладнання, витратні матеріали на рік роботи та комплект навчальних манекенів. Область змогла забезпечити додаткове фінансування через НСЗУ. В результаті – не лише медики мають 300% доплати, а й медзаклад забезпечений новою матеріально-технічною базою. За півроку станція екстреної допомоги Рівненщини перезавантажена», – розповів голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.
Ще півроку тому ситуація в службі потребувала швидкої допомоги. Малі зарплати, старий автопарк та погані умови праці змушували людей звільнятись. Такий стан був неприйнятний, адже невідкладна допомога має бути пріоритетною. Тому, завдяки особистому втручанню голови ОДА була знайдена модель безперебійної роботи центру, частину проблем вирішили завдяки державній підтримці, вирішено питання по зарплаті.
Як розповів заступник начальника з медичної частини Олег Гикавчук, на сьогодні коштів вистачає для виплати заробітної плати та усіх доплат. «Із 1 вересня збільшені заробітні плати для лікарів на 75 відсотків, фельдшерів – на 50 відсотків та для молодшого медичного персоналу – на 25 відсотків. На це встановлена субвенція з держбюджету».
Два учбові дефібрилятори та комплект навчальних манекенів із електронним супроводом отримав навчальний тренувальний відділ екстреної медичної допомоги.
«Це ціла «сім’я» манекенів – дорослий, підліток та немовля, – зазначає керівник відділу Андрій Стахнюк. – Вони потрібні для імітації реальних умов серцево-легеневої реанімації у дорослих, підлітків та новонароджених. Ми на курсах зможемо контролювати , як проводиться компресія грудної клітини, яка частота, як правильно проводяться вдихи. За допомогою таких манекенів ми можемо вдосконалюватись і працювати ще краще».
З п’яти нових швидких – дві працюватимуть у Рівному, по одному автомобілю поїхали в Дубно, Сарни та в Корецький район.
Повідомляє пресслужба Рівненської ОДА
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.