На Рівненщині триває реалізація проекту “Етноосвіта”
Проєкт підтримує Український культурний фонд. Днями завершився триденний зліт учасників проекту.
Педагоги та майстри зібралися разом у пластовій оселі “Волошки”, щоб детальніше вивчити пластову методу та зрозуміти, як вона застосовується на практиці. Ці знання будуть використані для написання програми підвищення кваліфікації вчителів – керівників “гуртків”.
Ректор обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Алла черній зазначає, що в Пласті, як і в освітніх закладах основою є виховний процес, побудований на базових цінностях, таких як християнська мораль та патріотичне виховання. Це ті базові цінності, на яких виховується молоде покоління.
Під час заходу учасники знайомилися, презентували власні роботи, показували майстерність етнічної складової, а також багато говорили про Пласт. Зокрема, розглядали ідейні основи Пласту, Пластову та Скаутську методу. Керівниця відділу розвитку пластового руху у обласного молодіжного пластового вишкільного центру Олександра Боярчук дожає, що пластова метода дозволяє легко поєднувати різні речі – традиційні та сучасні, теорію та практику.
Завершився зліт обговоренням поєднання усіх методик та різногалузевих знань. Народна творчість, педагогічна складова та перевірена десятиліттями пластова метода – все це поєднається у новому навчальному курсі, головним завданням якого буде мотивація дітей та молоді до вивчення культурної спадщини через національно-патріотичне виховання.
Нагадаємо, проект реалізовує “Обласний центр народної творчості” разом з Рівненським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти та “Обласним молодіжним пластовим вишкільним центром” за підтримки Українського культурного фонду.
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.