Новини по-рівненськи
  • Головна
  • Новини
  • Блоги
  • Всі рубрики
    • Топ-теми
    • Кримінал
    • Здоров’я
    • Відпочинок
    • Спорт
    • На замітку
    • Рекламні оголошення
  • Головна
  • Новини
  • Блоги
  • Всі рубрики
    • Топ-теми
    • Кримінал
    • Здоров’я
    • Відпочинок
    • Спорт
    • На замітку
    • Рекламні оголошення
Головна » Топ-теми » 100 днів ринку землі на Рівненщині: основні цифри

100 днів ринку землі на Рівненщині: основні цифри

17-Жов-2021

650 договорів купівлі-продажу земельних ділянок загальною площею понад 480 га на суму близько 14 млн грн.

Такі результати ринку землі за 100 днів озвучив заступник голови ОДА Ігор Тимошенко під час онлайн брифінгу.

“Відновлення права власності на землю було принциповою позицією Президента України Володимира Зеленського, яку він озвучив ще під час передвиборчої діяльності і виконав. Разом з тим, земельна реформа – це не лише купівля-продаж земель сільськогосподарського призначення. Це більше 10 законів та законопроектів та майже в 5 разів більша кількість підзаконних нормативно-правових актів, які прийняті або мають бути ухвалені”, – наголосив Ігор Тимошенко.

Усе це дозволяє передати землі сільськогосподарського призначення з державної у комунальну власність територіальних громад, інвентаризувати землі, їх оцифрувати, внести відомості про них до Державного земельного кадастру, забезпечити прозорий публічний доступ до інформації про землю та ресурси, спростити процедуру оформлення земельних ділянок тощо.

Середня вартість 1 га землі сільськогосподарського призначення на Рівненщині складає 29,8 тис. грн.

Серед перспектив, що матиме реалізація земельної реформи для аграрного комплексу є більш продуктивне використання землі, оскільки фермери без остраху вкладатимуть кошти у власну землю (закуплятимуть техніку, інвестуватимуть в розробку і покращення земель, використовуватимуть нові технології), а також більше можливостей та гарантій довгострокових інвестицій в галузях тваринництва, овочівництва, садівництва, ягідництва, поглибленої переробки власно вирощеної продукції.

Крім того, фермери матимуть пільгове право викупити земельні ділянки з права постійного користування і довічного успадкованого володіння. Також землю можна заставляти для отримання дешевих кредитів. А ще серед безперечних переваг земельної реформи – зменшення можливості рейдерства землі.

Як наголосив Ігор Тимошенко, у рамках ринку землі має бути завершено земельну децентралізацію. У результаті землі сільськогосподарського призначення державної форми власності за межами населених пунктів стали власністю громад. Громади на місцях отримали у свою власність понад два мільйони гектарів землі, а також – можливість спрямовувати кошти від землекористування на свій розвиток і добробут. За податки від оренди землі громади отримають надходження в свої бюджети. А це – гроші на будівництво інфраструктурних та соціальних об’єктів.

За словами Віцепрезидента Нотаріальної палати України Інни Бернацької, в Україні працює більше 6,5 тис. нотаріусів, а в Рівненській області – близько 150. Кожен нотаріус може посвідчувати договори відчуження земельних ділянок с/г призначення. На ринку землі нотаріуси працюють не тільки у сфері вчинення нотаріальних дій посвідчення угод, але як і державні реєстратори прав оренди, обтяжень, переважного права, наміру та інших обтяжень, які були запроваджені земельним кодексом.

«Середня оцінка, тобто вартість земельної ділянки – паю 72 тис. гривень. Прогнозуємо, що в наступні 100 днів ринку землі активізується процедурне посвідчення договорів. Люди весь цей час консультуються, готують пакет документів і підбирають для себе найбільш індивідуальну і зручну процедуру», – зазначила Людмила Бернацька.

За її словами, найшвидше укладаються договори купівлі-продажу земельних ділянок, які не перебувають у оренді. На час впливає і стан роботи реєстрів, і кількість шлюбів, у яких перебуває як відчужувач, так і набувач, і кількість юридичних осіб, у яких засновником є набувач.

Повідомляє пресслужба Рівненської ОДА

Позначки:
ринок землі

Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.

Новини партнерів:
Читайте також:
16-Бер-2017Новини

Представники об’єднаних територіальних громад Рівненщини нині переймають досвід у поляків

23-Бер-2020Кримінал

На Рівненщині судитимуть чоловіка, який мав намір видобувати бурштин

05-Січ-2022Новини

Рівнянці присвоєно почесне звання «Мати-героїня»

14-Кві-2015Новини

Рівненського лейтенанта Президент нагородив посмертно

Останні новини

22-Чер-2025

Понад 700 гектарів лісу пошкодив буревій на Рівненщині

22-Чер-2025

Поліцейські та рідні розшукують зниклого 19-річного жителя Березнівщини

20-Чер-2025

Проблеми родин зниклих безвісти: результати дослідження у Рівненській області

20-Чер-2025

Колективу Клеванської обласної лікарні представили нового керівника

20-Чер-2025

Корецька громада активно впроваджує молодіжну політику та розвиває молодіжну роботу

Популярні новини

12-Чер-2025

На Рівненщині додому на щиті повернулися двоє Захисників

25-Тра-2025

7 солдатів з Рівненщини сьогодні повернулися з полону.

12-Чер-2025

На Кореччині внаслідок ДТП загинув мотоцикліст

02-Чер-2025

На Рівненщині сталася смертельна ДТП

16-Чер-2025

На Рівненщині повернувся додому на щиті Віктор Остапчук з Дубенщини

Ми в мережі

Новини по-рівненськи
Погода
Рівне

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua

Всі права захищені чинним законодавством України.
Повне або часткове використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання (для інтернет-видань — гіперпосилання) на tomat.rv.ua
Редакція може не поділяти думку авторів. Адміністрація сайту залишає за собою можливість редагувати надані їй матеріали.
Блоги – це матеріали, які відображають винятково точку зору автора. Редакція не несе відповідальність за публікації блогерів.
Контакти сайту: Електронна адреса: [email protected] Тел: 098 37 98 993
© ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «НОВИНИ ПО-РІВНЕНСЬКИ» 2014-2020

Розробка сайту.