Новини по-рівненськи
  • Головна
  • Новини
  • Блоги
  • Всі рубрики
    • Топ-теми
    • Кримінал
    • Здоров’я
    • Відпочинок
    • Спорт
    • На замітку
    • Рекламні оголошення
  • Головна
  • Новини
  • Блоги
  • Всі рубрики
    • Топ-теми
    • Кримінал
    • Здоров’я
    • Відпочинок
    • Спорт
    • На замітку
    • Рекламні оголошення
Головна » Новини » Американський білий метелик обживає Рівенщину

Американський білий метелик обживає Рівенщину

07-Лис-2018 / переглядів: 772

Останнім часом спостерігається   поширення на території  Рівненсько області небезпечного американського білого метелика   Цього року він був виявлений у Сарненському та Гощанському районах.
Американський білий метелик дуже красивий на вигляд — білосніжний, із шовковистим відливом. Іноді зустрічається з темними або жовто-коричневими цяточками на крилах. Голова, груди, ноги й черевце вкриті білими волосинками. Вусики чорні з білим запиленням.Розмах крил метелика 25–36 мм (іноді 40–50 мм), довжина тіла 9–15 мм. Метелики літають тільки вечорами та вночі.
Незважаючи на зовнішню красу, це надзвичайно агресивний шкідник, який  пошкоджує понад 140 видів деревних і чагарникових рослин. Породи, яким віддає перевагу, — шовковиця, клен ясенелистий, волоський горіх, плодові дерева: яблуня, груша, слива, айва, черешня.
В умовах Рівненсько області він розвивається у 2-х поколіннях: перше з’являється в травні, друге – всередині липня/на початку серпня.

Ознаки наявності шкідника
Основна ознака пошкодження – наявність на деревах павутинних гнізд. Типове павутинне гніздо американського білого метелика сформоване з тоненької павутини, яка обплутує спочатку 1-2, а потім декілька верхівкових листків на гілці. У міру зростання гусені і недостачі їжі всередині гнізда, павутиною обплутуються все нові і нові листки. Згодом гніздом стає ціла гілка чи частина її розміром 1-2 м. Так вони захищають себе від впливу зовнішніх факторів та забезпечують можливість розмножуватися. При відносній вологості повітря (понад 50%) розвиток гусені пригнічується, а іноді й навіть призводить до їх загибелі.

Способи поширення      
Поширюється H. cunea транспортними засобами, при перевезенні сільськогосподарської продукції та промислових вантажів. В останньому випадку шкідника часто виявляють в пакувальному матеріалі. В пошуках статевого партнера і місця для відкладання яєць самка може летіти в середньому на відстань до 250 м. Можливе пасивне перенесення на значні відстані повітряними потоками.

Заходи щодо знищення та попередження розповсюдження шкідника
Для попередження занесення американського білого метелика слід проводити детальний огляд імпортних та вітчизняних вантажів, пакувального матеріалу, транспортних засобів, які надходять з карантинних зон, регулярно обстежувати багаторічні насадження.
Однак для вдалого знищення цього небезпечного шкідника громадянам необхідно не бути байдужими до стану навколишній насаджень і самостійно намагатись боротись з його розповсюдженням. Так необхідно регулярно обстежувати дерева у присадибному саду, ретельно оглядаючи крону дерева, особливо в 1-й декаді червня та у 2-й декаді серпня, коли з’являються перші павутинні гнізда гусениць I і II поколінь. Особливо ретельно оглядають шовковицю і клен ясенелистий, що ростуть на території або по межах саду, де зазвичай оселяється цей шкідник.
Виявлені гнізда, а іноді і яйцекладки необхідно зрізувати і спалювати разом з гусеницями, а ушкоджені й прилеглі здорові дерева та чагарники в радіусі до 50 м обприскувати пестицидами згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».
На сьогодні єдиним інсектицидом, який прямо вказує на використання в боротьбі з американським білим метеликом є Карате 050 ЕС, к.е. (лямбда-цигалотрин, 50 г/л). Препарат застосовують для обробок неплодоносних садів, декоративних насаджень і лісосмуг в розрахунку 0,2-0,4 л/га. Обприскування проводять в період вегетації двічі. Однак боротись з гусеницями метелика можна також іншими системними інсектицидами такими як наприклад «Актара», «Дурбасан» чи «Золлон».
Препарати проти американського білого метелика слід використовувати з обережністю, тому що вони токсичні. Дуже важливо дотримуватись заходів безпеки та використовувати особисті засоби захисту.
Звертаємось до власників садів – в разі виявлення  АБМ  звертатись ло Управління фіто безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області.
Пам’ятаймо: найцінніше, що в нас є, – це наше довкілля. Зрештою, від нього залежить здоров’я нації. Захистити його – це наш спільний громадянський обов’язок.
Про це повідомляє  Драко Л.М – фітосанітарний інспектор Управління фітобезпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області.

Позначки:
Американський білий метеликшкідники

Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.

Новини партнерів:
Читайте також:
09-Чер-2019Новини

Сарненчанці зняли «порчу» на 10 тисяч гривень

10-Тра-2019Новини

У сільських амбулаторіях Рівненщини проведено вже близько 100 телемедичних консультацій

22-Бер-2016Новини

У Рівному стартував Всеукраїнський тиждень дитячого читання – 2016

23-Гру-2015Новини

У РІВНОМУ ЧЕРЕЗ ЖІНКУ ЧОЛОВІКОВІ НАНЕСЛИ НОЖОВІ ПОРАНЕННЯ

Останні новини

20-Січ-2021

Пожежу в автоцистерні з пальним ліквідували

20-Січ-2021

В Рівному вогнеборці врятували від отруєння продуктами горіння безхатченка

20-Січ-2021

На Сарненщині вогонь знищив дах будинку

20-Січ-2021

За добу на COVID-19 захворіло 111 жителів Рівненщини, 169 одужало

20-Січ-2021

На автодорозі “Городище – Рівне – Старокостянтинів” горить автоцистерна

Популярні новини

25-Гру-2020

Жительку Рокитного затримали за підозрою у вбивстві співмешканця

08-Січ-2021

На Рівненщині внаслідок стрілянини загинув 23-річний хлопець

18-Січ-2021

Вже не в оренді: державі повернуто ставок та земельні ділянки в Сарненському районі

31-Гру-2020

До Новорічних свят у Рівному зняли кіно «Різдвяні історії»

31-Гру-2020

Поліцейські затримали п’яного водія, який скоїв смертельну ДТП у Радивилові

Ми в мережі

Новини по-рівненськи
Погода
Рівне

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua

Всі права захищені чинним законодавством України.
Повне або часткове використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання (для інтернет-видань — гіперпосилання) на tomat.rv.ua
Редакція може не поділяти думку авторів. Адміністрація сайту залишає за собою можливість редагувати надані їй матеріали.
Блоги – це матеріали, які відображають винятково точку зору автора. Редакція не несе відповідальність за публікації блогерів.
Контакти сайту: Електронна адреса: [email protected] Тел: 098 37 98 993
© ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «НОВИНИ ПО-РІВНЕНСЬКИ» 2014-2020

Розробка сайту.