АМУ пропонує зберегти місцевий акциз з пального
В рамках бюджетної децентралізації кілька років тому акциз з пального почали зараховувати у бюджети громад. Місцевий акциз з пального – це не тільки інструмент боротьби з тінізацією у сфері обігу пального (яка до його запровадження складала 30%), а й джерело доходів громад для реалізації соціальних проектів – будівництва нових шкіл та дитячих садочків, ремонт доріг, мостів, облаштування вулиць тощо. Цей ресурс дуже важливий для місцевого самоврядування, оскільки окремим громадам саме акциз з пального приносить до 50% доходів у місцеві бюджети.
Консультант з бюджетних питань проекту ПУЛЬС Рівненського РВ АМУ Людмила Кушнер розповіла – « Надходження від акцизу в окремих громадах Рівненщини складають чималий відсоток. Ще не всі громади готові планувати свої бюджети без цих надходжень. Такий перехід має бути поступовим. Тому було б добре залишити акцизні надходження ще й на 2020 рік. Вцілому на Рівненщині у другому півріччі 2019 року 46 місцевих бюджети мають такі надходження.»
4 жовтня у Верховній Раді України група народних депутатів на чолі з Зіновієм Андрійовичем зареєструвала розроблений Асоціацією міст України проєкт Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні пального та частини акцизного податку з ввезеного на митну територію України пального до місцевих бюджетів у 2020 році)» (№2231). Про це народний депутат Зіновій Андрійович повідомив на своїй сторінці у Facebook, водночас закликає колег підтримувати законопроект.
Цей законопроєкт передбачає, що частина акцизного податку з виробленого в Україні пального та частина акцизного податку з ввезеного на митну територію України пального буде зараховуватися до місцевих бюджетів у 2020 році.
Нагадуємо, що попередній склад Уряду вніс зміни до Бюджетного кодексу України, яким відмінив надходження акцизу з пального у бюджети громад починаючи з 2020 року (п.431 Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України).
АМУ застерігає, що якщо цей законопроєкт не буде ухвалено, з 2020 року громади щорічно будуть втрачати від 7,7 млрд грн на рік, що значно їх послабить, і в першу чергу, постраждають малі міста та ОТГ. Втрата спроможності для громад означає повний відкат реформи з децентралізації!
Асоціація міст України закликає органи місцевого самоврядування звертатися до народних і місцевих депутатів, а також до Міністерства фінансів України щодо підтримки законопроєкту №2231, який спрямований на збереження зарахування надходжень акцизу з пального у місцеві бюджети! АМУ просить максимально поширювати інформацію про важливість цього законопроєкту!
Асоціація міст України розраховує на підтримку парламентарів щодо ухвалення проєкту Закону України №2231.
Повідомляє Офіс реформ Проєкту ПУЛЬС Рівненського РВ АМУ
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.