Андрій Гажаман: “8-ме березня свято повій!!!”
“8-ме березня свято повій!!!”, – такий коментар можна прочитати від користувача соціальної мережі “ВК” Андрія Гажамана до розіграшу з нагоди 8 березня, який проводить сайт “Новини по-рівненськи” та спільнота “Мелодія кави у тональності кардамону“. Ці слова стали приводом для бурхливого обговорення між читачами та коментатором. Ми не будемо наразі переказувати хто, що і кому писав. Ключову фразу ми вже озвучили і саме вона спонукала нас до того аби провести опитування – а як же рівняни відносяться до Міжнародного жіночого дня. Для більшої об’єктивності ми намагались зібрати думки різних за фахом, стилем та своїми вподобаннями людей. Отож ми запропонували дати відповідь на наступні запитання:
– чи погоджуєтеся ви з ствердженням, що 8 березня свято повій?
– з чим асоціюється у вас це свято?
– чи варто його святкувати на рівні державного?
– чи ви будете його відзначати (вітати) ?
– які ваші думки з приводу цього свята?
Що думають про 8 березня рівнянки.
Наталія Якимчук, фотограф:
Я люблю цей день. Мені 8 березня навіть повітря тюльпанами пахне! Для мене свято 8 березня подобається тим, що з`являється ще одна нагода приділити жінкам більше уваги, подарувати подарунки, квіти і т.д. Ну, і звісно, не лише в цей день жінка має відчувати, що вона найбажаніша і найдорожча половинка.
Олена Гусєва, тамада та ведуча:
Звісно – ні, я не погоджуюсь з цим ствердженням. Але й згадувати про жінку та дарувати їй квіти один раз на рік – малодушно…І не важливо чи це 8.03 чи інша дата…Хотілося щоб статус жіночності підкреслювався частіше та доречніше. Проте, скажу Вам відверто, більше довіряю вчинкам, аніж знакам уваги – квітам, подарункам…
Юлія Філіпович, власниця студії засмаги:
Асоціації вашого читача очевидні! Так як, засновником міжнародного жіночого дня, являється шаленна та пристрасна революціонерка Клара Цеткін! І мабуть, ваш читач не перший, хто має таку думку, якщо прив’язуватись до історії. Скільки людей, стільки думок! Для мене це свято весни, краси, жіночності… і все, що з цим пов’язано!!! І не тільки чекаю подарунків і вітань, а й сама, кожного року, з величезним задоволенням, Вітаю мамулю, сестричку, бабусю, своїх колег, подруг – це вже багаторічна весняна традиція!
І не важливо, як на мене, його походження! Головне – прояв уваги, поваги, любові до своїх рідних і коханих жіночок, які так цього чекають!
Ліна Яріш, фотограф:
Дивно вважати міжнародне свято, святом повій, адже жінки які вийшли на мітинг більше 100 років назад належали до робітничого класу, і боролися вони за права жінок, і т.д. Звичайно, що святкувати потрібно, це свято жіноцтва і краси.
Думки про Міжнародний жіночий день рівненських чоловіків.
Андрій Шарманський, депутат:
Святкування 8 березня питання сьогодні доволі дискусійне. З одного боку українське свято – це день матері, яке святкують у травні, і можливо саме його було б доцільно відзначати на державному рівні. З іншого боку, у нас є традиції. Так, вони ще з радянських часів, але вони є. Жінки звикли чекати від нас подарунків саме на 8 березня. Особисто я вітатиму свою дружину, матір та сестру, але не зі святом 8 березня, а швидше зі святом весни. А щодо думки про “свято повій”, вважаю це дуже некоректним висловлюванням з моральної точки зору.
Максим Коломис, журналіст, телеведучий:
Ну це ж жіночий день, а повії – також жінки, значить, вочевидь, і їхній також 🙂 Асоціюється з Кларою Цеткін і Фанні Каплан, які, якщо згадати радянські підручники, були жінками не надто вродливими, більше люблю 14 лютого. Кожен сам вирішує його це свято чи ні, я наприклад, десь маю більшість державних свят, які мені не подобаються. Чи буду відзначати я? а чом би власне і не зробити гарній дівчині приємне зайвий раз, 7 березня чи 8, яка різниця? я – не забобонний.
Андрій Ліснічук, рівненський “кіборг”, майбутній поліцейський:
Моя сім’я цей день давно не святкує. Напевно, немає сенсу відзначати день тому, що хтось народився з жіночими статевими ознаками, а не чоловічими. Інша справа – це день матері. Жінка, на моє переконання, це частина матері, а не навпаки.
Разом з тим, кожного 1 березня вітаю своє жіноцтво з весною:)
Про “повій”, то я ніби пригадую, що в мережі кілька років тому була інфа про те, що десь в Європі в кінці 19 ст. в цей одного разу день страйкували повії. Але я цей факт не перевіряв.
Думаю, що у нас достатньо приводів для святкування, крім старих комуністичних. От 23 лютого вже відходить в небуття. Може і з 8 березня буде те саме, разом з їх ганебними традиціями святкування.
Сергій Бебеля, діджей:
Про повій точно так не думаю , люблю це свято , на рівні державного необов’язково , приємно вітати близьких людей і друзів
Роман Марчук, майстер тату:
8 березня – це жіноче свято, якщо один “читач” сказав, що це свято повій, то як він він відноситься до того, що його матір також жінка? Святкувати не буду – робота, вітати звісно буду
Ярослав Гранітний, керівник крайової команди УНСО на Рівненщині:
Якщо дивитись на передісторію цього свята то вона така: 8 березня 1857 року повії Нью-Йорка вишли на демонстрацію з вимогою видати зарплату морякам (зарплатню морякам затримали), моряки були винні повіям і не могли платити за їх послуги. Працівниці найдавнішої професії зчинили галас і вийшли на вулицю міста, поліція розігнала маніфестацію, але цей день в ті часи жартома називали жіночим днем. Пізніше 8 березня 1910 року німецькі комуністки Роза Люксембург і Клара Цеткін вивели знову ж таки повій на вулиці міст. Вимагали можливості створення профсоюзів повій і прирівняти їх в правах з іншими професіями. Пізніше вже Радянська Рада підмінили поняття, бунту повій, з боротьбою за права жінок. Отож я солідарний з вашим дописувачем про свято повій. З іншої сторони, кожному чоловіку вирішувати особисто, чи хоче він привітати свою кохану дівчину чи дружину, маму, з днем бунту американських і німецьких шльондр… І жінкам також вирішувати як відноситись до такого привітання (як до образи, чи як до можливості отримання подарунку). Як на мене, то, шановні чоловіки, забудьте про 8 березня, даруйте радість і подарунки кожного слушного разу для своїх жінок , а не тільки в цей ганебний день. Ще одне нагадування, День Матері в Україні 13 травня.
Ми опублікували самі яскраві варіанти відповідей, які б могли продемонструвати настрої щодо святкування 8 березня у рівнян. А тепер я дозволю собі, як автору цього матеріалу зробити невеличкий висновок. Висновок цей буде не від імені журналістки чи представника сайту “Новини по-рівненськи” – це буде чисто жіночий висновок, а отже певною мірою суб’єктивний:
Чоловіки та жінки дивляться на одну дату і бачать різні речі. Серед жінок не було таких, які б дискредитували цей день, натомість багато чоловіків таки вважає це свято непотрібним. Зі своєю чисто чоловічою аналітикою та прагматизмом вони занурюються у історію, та приводять докази ганебності цього дня. Ну а жінки… жінки хочуть бути коханими, хочуть мати свій день, хочуть мати привід гарно вбратися і отримати подарунок чи подарувати комусь. Жінкам по великому рахунку не важливе походження цього свята. І я думаю якби чоловіки запропонували альтернативу то з часом вона б прижилася. Перенесіть його на 1 березня, 2, чи 3 не важливо, але не відбирайте у жінок їх день. Багато посилаються на день матері – на жаль мамами можуть бути не всі… Щодо ствердження, що один день в рік не показник – справжній чоловік має щодня робити свято жінці і т.д. – звучить все гарно але от від реальності далеко…
А наразі повернемося до нашого коментатора Андрія Гажамана. Поки готувався матеріал у “ВК” запалали справжні пристрасті. Озброївшись національною ідеєю але при цьому не турбуючись про манери пан Андрій нажив собі чимало “прихильниць” у результаті поміж жінками розпочався “Флешмоб” – “Подаруй квіточку Андрійку зроби його добрішим”.
Маєте своє бачення? Поділіться ним у коментарях. Нам важлива Ваша думка.
Вікторія Малецька
(фото із соціальних мереж ВК та Фейсбук)
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.