Безпека дітей — спільна відповідальність! У Рівному відбувся Батьківський форум
Безпека дітей — спільна відповідальність!
9 квітня у нашій громаді відбувся Батьківський форум, присвячений темі захисту дітей. Захід зібрав понад 400 учасників у глядацькій залі Міського Будинку культури — батьків, представників влади, правоохоронних органів, освітян та громадських організацій. Серед них були і представники батьківської громадськості практично з усіх ліцеїв міста.
Наша мета — об’єднати зусилля задля безпечного дитинства! Саме тому форум проходив у форматі відкритих дискусійних панелей, де експерти, батьки та психологи обговорювали:
– як розпізнавати сучасні ризики;
– як створити безпечний освітній простір;
-як залучити батьків до просвітницької роботи;
-як протидіяти онлайн-загрозам;
-як забезпечити психологічну підтримку.
У форумі взяли участь представники СБУ, прокуратури, ДСНС, Нацполіції, кіберполіції, служби освітньої безпеки, а також Уповноважений ВРУ з прав людини та фахівці з якості освіти.
Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Рівненській області Олександр Корнійчук долучився до обговорення ключових питань захисту прав дитини.
Він акцентував увагу на дотриманні прав дітей в освітньому середовищі, а також на серйозності проблеми булінгу.
– Сьогодні ми маємо чесно визнати: булінг у школах — це не виняток, а, на жаль, реальність, з якою стикаються наші діти. Це біль, який не завжди видно, але який може залишати глибокі сліди. Під час моніторингових візитів ми неодноразово чули історії, які змушують задуматися — чи завжди ми, дорослі, достатньо уважно слухаємо і підтримуємо наших дітей? Саме тому я переконаний: ми повинні будувати систему, де дитина знає, що її бачать, чують і захищають. Це не лише про правила й інструкції — це про людське тепло, щире слово, готовність дорослого бути поруч. Це про вчителя, який помітить тривогу в очах, і батьків, які не відмахнуться від «дрібниці», – звернув увагу Олександр Корнійчук.
Представник Омбудсмана також розповів про ініціативу, яка буде реалізована найближчим часом — впровадження «Шкільного омбудсмана». Це новий формат роботи у школах, покликаний захистити права учнів, запобігати булінгу, сприяти діалогу між школярами, вчителями та батьками.
Серед іншого, на форумі обговорили кілька важливих тем, зокрема:
Безпечне освітнє середовище: нові виміри безпеки — як забезпечити школу, де дитина почуватиметься захищеною фізично, емоційно та соціально.
Онлайн-небезпеки: як навчити дитину захищатися в інформаційному середовищі — мова йшла про кібербулінг, маніпуляції в інтернеті, кіберзлочинність та інші виклики цифрової доби.
Психологічна безпека: як конструктивно вирішувати конфліктні ситуації — наголос зроблено на потребі у фаховій психологічній підтримці дітей і вчителів.
Серед спікерів заходу були представники поліції, СБУ, прокуратури, кіберполіції, освітніх та соціальних структур, а також активні батьки.
Кожен учасник отримав Картку з QR-кодом, що веде до корисних матеріалів щодо безпеки дітей.
Разом ми можемо більше — заради безпечного майбутнього наших дітей!
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.
Новини партнерів: