Чому жовтіють нігті та як їх відбілити в домашніх умовах.
Щоб гарантовано позбутися від неприємної жовтизни нігтів, в першу чергу необхідно розібратися в причинах цього малопривабливого явища.
Чому жовтіють нігті
Жовтизна нігтів може бути вродженою, причина цього – оніхогрифоз. При цьому захворюванні нігтьова пластина потовщена і надзвичайно тверда, піднесена вгору й вигнута у бік, має кігтеподібну форму. Нігті при оніхогрифозі пописані поздовжніми і поперечними лініями, а колір їх коричневий або брудно-жовтий.
Одним з частих набутих захворювань нігтів є оніхомікоз. Це грибкове захворювання призводить до потовщення і розшаровування нігтьової пластини з вираженими заглибленнями на її поверхні і жовтуватим нальотом під нею. Колір нігтів змінюється на жовтий, зелений або коричнево-чорний.
При дистрофічній оніхії відбувається порушення функції нігтьового матриксу через ураження області епітелію нігтьового ложа. На хворих нігтях проявляються поперечні дугоподібні борозенки Бо, що супроводжуються ламкістю нігтьової пластини. Нігті товщають, на них з’являються горбки й крапкові поглиблення. Колір нігтів жовто-сірий.
Причиною виникнення дистрофічних оніхій може бути цілий ряд захворювань: пневмонія, малярія, скарлатина, висипний і черевний тиф, сифіліс, лепра, туберкульоз, розсіяний склероз, поліомієліт, ревматизм, атеросклероз, варикозне розширення вен, порушення в роботі ендокринної системи, гіповітаміноз і тривалий чи неконтрольований прийом антибіотиків. Часто причиною дистрофії нігтів стають інтоксикації, як через нездорові умови виробництва, так і в разі хронічного алкоголізму.
Ще однією шкідливою звичкою, що викликає пожовтіння нігтів, є куріння, причому нігті в цьому випадку жовтіють не від тютюнового диму, а через накопичення в організмі шкідливих речовин, що містяться в цьому «ароматному» димку.
Зловживання міцним чаєм і кавою призводить до накопичення в тканинах організму пігменту, що викликає пожовтіння не тільки зубів, але й нігтів.
Жовтіють нігті й від впливу на них зовнішніх факторів: ультрафіолетового випромінювання солярію і природного сонячного світла, агресивних миючих і чистячих засобів, використання неякісних лаків для нігтів тощо.
Відбілювання нігтів
У разі, якщо пожовтіння нігтів викликано порушеннями в роботі органів і систем організму, інфекційними захворюваннями та грибком, до початку відбілювання нігтів необхідно звернутися до лікаря, пройти медичне обстеження і приступити до лікування першопричин, змінити умови своєї професійної діяльності на більш здорові, заповнити запас вітамінів в організмі, відмовитися від шкідливих звичок і вжити заходів щодо захисту нігтів від впливу на них зовнішніх факторів. Лиш тільки після цього можна приступати до відбілювання нігтів і надання їм первісного вигляду.
Змішавши в керамічному або скляному посуді харчову соду з водою в рівних пропорціях, необхідно нанести кашку на нігті, витримати протягом півгодини, а потім ретельно змити теплою водою і витерти руки насухо.
У мисочку з нейтрального матеріалу (кераміки або скла) видавити сік 1 лимона, розбавивши його склянкою кип’яченої води, занурити в миску кінчики пальців і приймати ванночку протягом 15 хвилин, після чого обов’язково вимити руки або ноги і витерти їх насухо.
На додаток до ванночки можна протирати нігті долькою лимона або внутрішньою стороною його шкірки.
Перекис водню в поєднанні з гліцерином – чудовий засіб для відбілювання нігтів. Для цього беруть 1 частину перекису водню і 5 частин гліцерину. Оскільки перекис, так само як і лимонний сік, може спричинити подразнення, слід використовувати тільки 3% розчин. А сам відбілюючий засіб наносять на нігті не більше, ніж на 2-3 хвилини. Проводять таку процедуру через день.
Нанісши на поверхню нігтів зубну пасту за допомогою використаної зубної щітки, потрібно виконувати нею легкі кругові рухи, після чого залишити зубну пасту на нігтях, а через 10 хвилин – змити водою.
Маска з полуниці живить і зміцнює не тільки обличчя, вона стане в нагоді й для нігтів. Добре вимивши ягоди і протерши їх через дрібну тертку або ситечко, необхідно нанести їх на 15 хвилин на проблемні нігті, а після закінчення зазначеного часу змити.
Відбілюють нігті і ванночки із застосуванням морської солі. Допомагає і яблучний оцет: ванночку з яблучного оцту і кип’яченої води, змішаних в рівних кількостях, приймають протягом 10-15 хвилин, після чого змивають і витирають насухо.
Джерело: http://korusna.info
фото з мережі Інтернет
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.