Чи небезпечні папіломи та як їх позбутися, розповіла рівненська лікар-дерматовенеролог
Цей вірус потрапляючи в організм людини не позначається на її самопочутті. А ні дискомфорту, а ні зуду чи печіння. Просто у якийсь момент людина помічає на своїй шкірі новоутворення. Це папілома. Далі варіантів розвитку подій дуже багато: хтось застосовує усі можливі народні засоби, хтось біжить до аптеки за ліками, інші поспішають до лікаря на огляд, а є й такі які не роблять нічого.
Чим небезпечні папіломи, які ефективні методи лікування та чи можливо уникнути зараження “Новинам по-рівненськи” розповіла лікар-дерматовенерологом МЦ «Оксфорд Медікал Рівне» Анна Іванівна Захожа.
«Папілома – це доброякісне новоутворення яке росте і розмножується в шкірі. Тобто вірус не циркулює в крові, в крові лише утворюються антитіла до вірусу», – розповідає Анна Іванівна.
Лікарка наголошує, якщо на тілі надто багато папілом і вони довготривалі людині варто додатково обстежитися і особливу увагу приділити імунній системі. Уся справа в тому, що організм людини здатний самостійно подолати ВПЛ за рік часу.
«Якщо проаналізувати антитіла у крові людини, як тільки на її шкірі з’явилась папілома і потім зробити це через рік то у 90 відсотків людей антитіла спрацюють і вірусу в крові просто не буде. Щодо 10 відсотків то це все таки ті люди, які схильні до утворення злоякісних новоутворень, таких як рак прямої кишки, рак шийки матки, ротоглотки. Тому наявність папілом на тілі не можна ігнорувати», – пояснює лікар-дерматовенеролог.
Варто відмітити, що якщо імунна система спрацювала на відмінно і вірус подолала, то саме новоутворення нікуди не зникне.
«Важливим моментом є і це вже підтвердила доказова медицина, що папіломи не лікуються. Їх потрібно просто видаляти. Ніякі мазі, тампони, пігулки примочки не допомагають. Організм сам упорається з вірусом, лишиться лише новоутворення, яке потрібно видалили. Тут покази, як з естетичної точки зору так і медичної. Якщо папілому пошкодити може відбутися зараження. До того ж поки вірус в організмі людини активний вона може стати джерелом зараження для інших людей», – каже Анна Іванівна Захожа.
А заразитись ВПЛ виявляється дуже легко, підчепити вірус можна навіть при звичайному рукопотисканні, особливо за наявності на долоні мікротравм чи мікротріщин. Передається вірус папіломи людини у побуті, від матері до дитини при пологах та статевим шляхом. Не варто забувати і про самозараження. Якщо на вашому тілі з’явилось хоч одне новоутворення рано чи пізно воно пошириться і на інші ділянки шкіри.
У чоловіків і жінок однакова схильність «підчепити» ВПЛ, ось тільки наслідки для жінок можуть бути більш небезпечними.
«Якщо на тілі жінки є папілома, це вже є показом, щоб вона систематично у цілях профілактики відвідувала гінеколога та проходила відповідне обстеження. ВПЛ підвищує ризик розвитку раку шийки матки. У чоловіків інколи теж вірус може спровокувати злоякісні утворення, але набагато рідше ніж у жінок», – розповідає лікарка.
То як уникнути зараження ВПЛ?
«Для підлітків, які ще не почали жити статевим життям можна зробити вакцинацію, це убезпечить їх від подальшого зараження вірусом. Якщо говорити про дорослих то це бар’єрна контрацепція. Презерватив не дає 100% захисту але значно знижує ризик зараження. Ну і звісно імунна система людини та здоровий спосіб життя», – ділиться Анна Іванівна.
А ще Анна Захожа застерігає – не займатися самолікуванням.
«Більшість інтернет ресурсів містять невірну інформацію, щодо вірусу папіломи. Не потрібно їх випалювати чистотілом чи перев’язувати червоною ниткою – це не діє. Можливо лише, як ефект Плацебо. Не варто випалювати їх і аптечними препаратами, бо їх треба вміти правильно застосовувати», – попереджає лікарка.
Отож, безпечні статеві відносити, особиста гігієна та підтримка імунної системи запорука вашого здоров’я та хорошого самопочуття.
В МЦ «Оксфорд Медікал Рівне» вам нададуть фахову консультацію та успішно вирішать ваші проблеми. Індивідуальний підхід до кожного пацієнта забезпечать відмінний результат та якість.
Для запису телефонуйте за номерами телефонів: (067) 840 40 50 і (0362) 40 40 50
Адреса: Рівне, вул. С.Петлюри, 19.
Будьте здорові!(на правах реклами)
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.