Чи справді МЕГУ – “благодійник” РЕГІ коледжу?
Поновлений судом директор Рівненського економіко-гуманітарного та інженерного коледжу Петро Тадеєв розповів про історію свого поновлення та нинішню ситуацію в закладі.
Наразі, за його словами, проблемним, є те, що керівництво Міжнародного економіко-гуманітарного університету, який є одним із співзасновників коледжу, не хоче передавати документацію та майно коледжу.
– На сьогодні коледж працює у штатному режимі, тобто відбуваються навчальні заняття, навчальні практики, студенти готуються до екзаменаційної сесії, до державної атестації, адже в коледжі діти вперше проходять державну атестацію з української мови, – пояснює Петро Тадеєв. – Однак, є дуже важливий момент, на якому я хочу акцентувати увагу – це те, що до сьогодні МЕГУ, а точніше Дем’янчук А.С. (ректор МЕГУ, авт.) не виконує взятих на себе зобов’язань, що були проголошені ним на зборах засновників, 30 квітня. Дем’янчук взяв на себе зобов’язання передати документацію 2, 3 та 4 травня. Але на сьогодні майно не було передано.
І це, за словами директора, утруднює навчальний процес, через те, що немає доступу до єдиної державної бази даних.
Тож студенти коледжу, каже Тадеєв, вимагають в Анатолія Дем’янчука документи, крім того подали звернення щодо передачі майна й до управління освіти і науки та голови Рівненської облдержадміністрації.
– Студенти зайняли конструктивну позицію – вони звернулися до Дем’янчука зі справедливою вимогою –віддати документи та майно коледжу, адже з його боку це є порушенням законодавства, за яке настає кримінальна відповідальність. Прошу вважати це також і моїм зверненням до Націонадьної поліції та місцевої прокуратури про те що Дем’янчуком А.С., ректором МЕГУ, здійснюються незаконні дії щодо утримання майна, а фактично здійснюється протидія законній господарській діяльності освітньої установи, – стверджує директор РЕГІКа.
Стосовно свого попередника, який керував коледжем з вересня 2016 року й до кінця березня 2018 року – Едуарда Гайдука Петро Тадеєв каже: Судами всіх інстанцій доведено, що ця людина прийшла керувати освітньою установою незаконно, до того ж не маючи жодного дня педагогічного стажу. Державна реєстрація щодо цієї особи двічі була скасована. З 20 вересня 2016 року і до 27 березня 2018 року людина незаконно здійснювала свою діяльність, підписувала документи, діяла від імені коледжу та розпоряджалася фінансами.
Виявив Петро Тадеєв й деякі цікаві факти щодо керівництва закладу:
– Ця людина (Едуард Гайдук, авт.) в січні 2018 року перераховує дуже цікаві кошти на так звану юридичну компанію «Дігеста» за надання юридичних послуг. Загальна сума цих перерахунків складає 300 тисяч гривень. Можливо, захищала Гайдука ця фірма від того, що Тадеєв П.О. звернувся до судів різних інстанцій щодо неправомірного перебування останнього на посаді директора коледжу, чи, може, надавала інші види юридичних послуг.
Крім того, зі слів останнього, коледж перераховував й чималі кошти за оренду приміщення МЕГУ.
– Дем’янчук – великий благодійник, який сказав, що забере коледж до себе. І будуть виплачуватися умовні платежі. Але чомусь на рахунок перераховується майже півмільйона (за час перебування коледжу в стінах МЕГУ, ред.), – говорить Тадеєв.
Коледж був створений у 2002 році. І тоді його засновниками стали Анатолій Дем’янчук (20 %), його дочка Ірина Дерлюк (30 %), Микола Пелех (10 %), Юрій Євтух (10 %), Петро Тадеєв (10 %) та його син Юрій Тадеєв (20 %).
– Усі проблеми в коледжі розпочалися після того як я залишив посаду першого проректора МЕГУ. Спочатку Дем’янчук А.С. хотів мене усунути законно через суд. Зокрема це було у 2016 році. Не вийшло законно, то відразу було розроблено сценарій незаконного усунення мене з посади шляхом підроблення протоколу зборів засновників, – заявив Тадеєв.
А коли ж, каже, дізнався, що його було звільнено з посади, вирішив звернутися до суду
– 17.09.16 мали відбутися збори засновників. Всього на збори засновників з’явилося 30 % акціонерів, при необхідних більше 60 %. Збори не відбулися, Дем’янчук А. С. разом з Гайдуком Е. В. підробляють протокол зборів засновників, який пізніше було скасовано Господарським судом Рівненської області . Не заспокоївшись, Гайдук подає апеляцію, яку суд не підтримує. Судом було доведено, що Тадеєва П. О. на зборах не було, а в протоколі значилося, що я був присутнім. Це ознаки підробки, – переконує він.
Паралельно Петро Тадеєв подав позов до суду й про поновлення його та дружини на роботі викладачів коледжу, який суд задовольнив, також було подано звернення до Мін’юсту стосовно правомірності реєстрації Едуарда Гайдука на посаді директора.
– Пізніше я звертаюся до Рівненського адміністративного суду про те, щоб визнати дії Міністерства юстиції протиправними, скасувати державну реєстрацію Гайдука та виплатити моральну шкоду. Адмінсуд задовольнив мій позов.
– Однак у вирішенні проблем такої невеликої освітньої установи були задіяні інтереси найвищого органу – Міністерства юстиції. Між іншим, наказ по Мін’юсту підписав Павло Мороз, який був заступником міністра і керівником комісії, діяльністю якої цікавилося НАБУ, – ствреджує Тадеєв.
За інформацією директора РЕГІ коледжу, у правоохоронців є відкриті кримінальні справи, зокрема й про підробку протоколу зборів засновників
На останній прес-конференції МЕГУ, було заявлено про зловживання Петра Тадеєва, коли він керував коледжем. Однак, останній спростовує це і надає звіти ревізійної комісії, до якої входять засновники закладу.
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.