Новини по-рівненськи
  • Головна
  • Новини
  • Блоги
  • Всі рубрики
    • Топ-теми
    • Кримінал
    • Здоров’я
    • Відпочинок
    • Спорт
    • На замітку
    • Рекламні оголошення
  • Головна
  • Новини
  • Блоги
  • Всі рубрики
    • Топ-теми
    • Кримінал
    • Здоров’я
    • Відпочинок
    • Спорт
    • На замітку
    • Рекламні оголошення
Головна » Найцікавіше » Чи варто рівнянам боятися за свою безпеку?

Чи варто рівнянам боятися за свою безпеку?

26-Кві-2017

ЧорнобильСьогодні в Україні та світі вшановують 31 річницю аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Це трагедія, яка забрали життя тисяч людей і залишила за собою слід на тисячі років. Проте, чи дійсно українці взяли урок для себе після трагедії? Рівне знаходиться між двома АЕС, а жителі всерйоз занепокоєні їх безпекою.
Про аварію на Чорнобильській АЕС написано вже багато. Щороку українці віддають шану ліквідаторам катастрофи, хоча їх стає все менше:
«Порядка 300 тисяч людей потерпілих у нас на Рівненщині, які проживають у районах, 100 тисяч дітей. На жаль, залишилося лише 4 тисячі ліквідаторів», – розповідає Георгій Хиля, голова Рівненського обласного об’єднання Всеукраїнської організації інвалідів “Союз Чорнобиль України”.
Окрім іншого, з плином часу все менше уваги приділяється чорнобильцям і усім постраждалим в аварії:
«На жаль, збуваються ті прогнози, про які ми говорили ще рік назад, що пройде тридцята річниця Чорнобиля і почнуть потроху забувати про чорнобильців. Це перший рік за останні багато років, коли не провели парламентські слухання. Виходить як: була проблема – слухання були, а зараз проблеми вже немає і виходить тоді так. Такого не може бути», – заявив пан Георгій.
Одне з найголовніших завдань держави сьогодні – не допустити повторення катастрофи. Рівне знаходиться поміж двома АЕС – Рівненською та Хмельницькою. З кожним роком позапланових ремонтів на АЕС стає все більше. У якому стані знаходяться вони та уся ядерна галузь в Україні розповів Володимир Кочмарський, доцент кафедри гідроенергетики, теплоенергетики та гідравлічних машин НУВГП. Вчений співпрацював з багатьма АЕС в Україні та закордоном:
«Якщо частота позапланових зупинок зросла, це означає – надійність роботи обладнання різко почала зменшуватися. Зниження надійності станцій – це зниження кваліфікації персоналу. Дивне є те, що не має місця планова заміна відпрацьованих блоків на нові – нової конструкції, нового типу. Поки що ядерна енергетика – це дійна корова, яку тільки доять. Якщо ви корову доїте і не даєте ніякого харчу – вона падає з ніг і це так і буде», – розповідає Володимир Комарський.
Фахівець виділяє три основні ризики в ядерній галузі України. Перша – застарілість обладнання, адже його абсолютно не модернізують, а лише формально продовжують термін експлуатації. Фізично ж обладнання застаріло ще 10 років тому. Конструкції стають ненадійними і більш небезпечними. Друга проблема – відсутність підготовки нових якісних кадрів, адже в Україні немає бази для навчання фахівців, а професіонали вже відходять від справ. Третя ж причина – відсутність політичної волі здійснювати зміни. Володимир Кочмарський переконаний, якщо ядерну галузь і далі «доїтимуть» в Україні – за кілька десятків років вона перестане діяти, а аварійність постійно зростатиме.
Рівняни занепокоєні безпекою АЕС і причини ризиків бачать саме у корупції:
«Владі треба менше красти, тоді будуть гроші на ремонт енергоблоків і грошей хватить на ремонт і не будемо переживати»
«Грошей немає, кажуть. Я думаю вони є, але йдуть не туди, куди треба. Розкрадаються, як і все у нас розкрадається. Корупція скрізь. У мене два брата теж в Кузнецовську живуть, на атомці працюють. Один працював, зараз на пенсії. Там директори міняються і нічого не міняється практично», – розповідають рівняни.
Тому, сьогодні – в річницю вшанування катастрофи на Чорнобильській АЕС важливо не лише згадувати історію, а й турбуватися про майбутнє – стан ядерної галузі в Україні.

Максим Безека

Позначки:
АЕСЧорнобиль

Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.

Новини партнерів:
Читайте також:
25-Лип-2017Найцікавіше

Донька художника Георгія Косміаді заповіла своє майно Рівненському музею

28-Чер-2018Найцікавіше

5-річний хлопчик з Рівненщини потребує допомоги, у дитини 35% опіків

05-Сер-2018Найцікавіше

Публічні закупівлі дитячого санаторію з присмаком змови

27-Сер-2019Найцікавіше

Екологічна комісія погодила видобуток базальтів та долеритів на Рівненщині

Останні новини

09-Тра-2025

Перед судом постане нападник, який завдав тяжке тілесне ушкодження дубенчанину

09-Тра-2025

Аспекти Молодіжної політики в громаді вивчали посадовці ОМС Рівненщини

09-Тра-2025

На Рівненщині відбувся День партнерства до Дня Європи

09-Тра-2025

На Сарненщині судитимуть посадовця, який завдав понад 400 000 грн збитків

09-Тра-2025

Рівненські гвардійці пройшли психологічну реабілітацію за програмою «Декомпресія»

Популярні новини

08-Тра-2025

Поліцейські Рівненщини розслідують ДТП, у якій постраждала велосипедистка

15-Кві-2025

Перед судом постане житель Рівненського району за скоєння смертельної ДТП напідпитку

11-Кві-2025

У Млинові та Гощі — нові керівники поліції

09-Тра-2025

На Рівненщині віддали останню шану захисникам

21-Кві-2025

Поліцейські та рідні розшукують зниклу 42-річну костопільчанку

Ми в мережі

Новини по-рівненськи
Погода
Рівне

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua

Всі права захищені чинним законодавством України.
Повне або часткове використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання (для інтернет-видань — гіперпосилання) на tomat.rv.ua
Редакція може не поділяти думку авторів. Адміністрація сайту залишає за собою можливість редагувати надані їй матеріали.
Блоги – це матеріали, які відображають винятково точку зору автора. Редакція не несе відповідальність за публікації блогерів.
Контакти сайту: Електронна адреса: [email protected] Тел: 098 37 98 993
© ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «НОВИНИ ПО-РІВНЕНСЬКИ» 2014-2020

Розробка сайту.