Депутати сумніваються в законності будівництва ГЕС на Случі
Відтак рекомендують директору департаменту екології та охорони ресурсів Рівненської ОДА ініціювати проведення державно-екологічної експертизи на рівні профільного міністерства.
Вкотре депутати Рівненської обласної ради розглядали питання щодо скандального будівництва малої гідроелектростанції в селі Губків Березнівського району. Нагадаємо, в зоні негативного впливу планованої гідроелектростанції розташована низка об’єктів природно-заповідного фонду України. Це регіональний ландшафтний парк «Надслучанський», перлина природи Рівненщини – ландшафтний заказник місцевого значення «Соколині гори» та геологічний заказник місцевого значення «Маренинсько-Устянські граніти».
– Не можу робити конкретного висновку. Підпису під жодним документом, який стосується ГЕС, я не ставив. Проводилося на цю тему чимало круглих столів, і всі вони зводилися до дискусії – науковці «проти», економісти «за»! Але й одні, й інші погоджувалися, що потрібно провести експертизу на рівні Мінприроди, – зазначив перед членами постійної комісії з питань екології, природокористування, охорони навколишнього середовища, директор департаменту екології та охорони ресурсів Рівненської ОДА Валентин Дудка.
Представники громадськості, присутні на засіданні, згадали й про нові висновки інституту зоології, який підтверджує, що будівництво ГЕС негативно відобразиться на популяції «червонокнижних» тварин та риб. Крім того, вони зауважили, що даний об’єкт на річці Случ відсутній у переліку всеукраїнської програми розвитку електроенергетики, і, на їх переконання, це ще одне свідчення незаконності будівництва.
– До прикладу, в селі Губків громадські слухання по ГЕС навіть не зібрали кворуму, але й попри це, за будівництво висловилося вчетверо менше селян, ніж його підтримали. Здебільшого, навіть та незначна частка людей, яка підтримує будівництво ГЕС, робить це лише тому, що підприємці переконують місцеве населення, ніби після будівництва в криницях селян підніметься рівень води. Але так це буде чи ні, гарантій ніхто не дає. Звична практика: завжди хтось щось обіцяє, але рідко виконує. Поряд з нами є дві атомні електростанції, а нам не оформили жодних пільг на електроенергію, і світло восени вимикали так само, як і іншим. Доля цієї ГЕС в системі енергозабезпечення мізерна, інвестиції – мінімальні, але при цьому є величезний ризик знищити чудову природу. Я не проти будівництва ГЕС, я проти того, де і в який спосіб її намагаються звести, – заявив Михайло Кириллов, голова Рівненської обласної ради.
До слова, Вадим Козлюк, директор ТзОВ «Енергетична компанія “Случ”», що представляє інтереси російського бізнесмена з чеською фірмою заявив, що його компанія позиватиметься до суду. Робитимуть це підприємці за місцем реєстрації.
Повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради
Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:
Розвідник з Рівненщини загинув в бою під Мар’їнкою
На Рівненщині пенсію отримують понад тисячу переселенців
Депутати облради відмовилися ділити землю в Рівному
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.