Новини по-рівненськи
  • Головна
  • Новини
  • Блоги
  • Всі рубрики
    • Топ-теми
    • Кримінал
    • Здоров’я
    • Відпочинок
    • Спорт
    • На замітку
    • Рекламні оголошення
  • Головна
  • Новини
  • Блоги
  • Всі рубрики
    • Топ-теми
    • Кримінал
    • Здоров’я
    • Відпочинок
    • Спорт
    • На замітку
    • Рекламні оголошення
Головна » Цікаво » Здоров'я » Домівки рівнян атакують алергенні кліщі

Домівки рівнян атакують алергенні кліщі

23-Жов-2017
Зважаючи на значне поширення алергій невизначеного походження серед людей упродовж останніх років, державною установою «Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров‘я України» з 2004 року і дотепер систематично здійснюються дослідження побутового пилу на наявність у ньому алергенних кліщів, котрих виявлено понад 130 різновидів.

Наші житла забезпечують їм саму комфортну обстановку: вологість в межах 70-80%, температуру 20-25оС, кисень та поживу. Якщо озброїтися мікроскопом, алергенних кліщів можна визначити на поверхні килимів, подушок з пір’я, пледів, старих м’яких меблів, іграшок тощо.

Кількість цих так званих «домашніх тварин» у квартирі різна. Найбільше їх можна знайти у спальні. Так, у двоспальному ліжку, за підрахунками вчених, “живе” близько двох мільйонів кліщів. Менше — у вітальні і ще менше — у ванній кімнаті.

В 1 грамі пилу може міститися від трьох до 15 тисяч кліщів. Всі ці мільярди невидимих ворогів у осінній період активізуються, тому що кліщі полюбляють сирість, а це осінь – час підвищеної вологості в атмосфері. По друге, основною їжею кліщів є злущений епідерміс людини і мікроскопічні гриби, яких через ту ж вологість багато в наших квартирах.

Щодня кожен із нас втрачає до мільйона мікрочастинок шкіри, навіть чверті цього досить, аби кілька тисяч кліщів були ситі місяць. Поживою кліщів є також шматочки лусочок із пір’я та шкіри птахів, вовни ссавців, шкірки, що залишаються після линьки кліщів, сухі кліщі інших видів, спори грибів та водоростей. Окрім названих харчових субстратів вони охоче споживають різні дрібні рештки зернових домішок та інші мікрочастинки рослинного походження.

На перший погляд кліщі пилу безпечні: на людину не нападають, не кусаються і кров не п‘ють. Однак, у їх хітинових покривах та виділеннях міститься дуже сильний алерген, який змішуючись з домашнім пилом, потрапляє на слизові оболонки людини, викликаючи алергію, що супроводжується такими симптомами, як кон’юнктивіт, нежить, чхання, кашель тощо. Кліщі можуть стати причиною багатьох захворювань, зокрема, різноманітних дерматитів та бронхіальної астми.

Для зниження кількості кліщів домашнього пилу є чимало рекомендацій і більшість з них зводяться до суто гігієнічних аспектів. Щоб позбутися алергічних захворювань, які спричинює побутовий пил, необхідно знищити в приміщенні кліщів, а також видалити усі алергени.

Схильні до алергії люди повинні перебувати в сухих, прохолодних приміщеннях, які добре провітрюються. За можливості потрібно зменшити до мінімуму наявність у помешканнях таких пилонакопичувачів, як килими, м‘які меблі, масивні штори, кімнатні квіти, м’які іграшки. Подушки та ковдри з пір’я краще замінити синтетичними, які можна прати в гарячій воді, також бажано не рідше разу в рік здавати їх в хімчистку, напірники — обов’язково кип’ятити. М’які іграшки бажано зберігати на полицях у шафах, які зачиняються, щоб там не осідав пил. Окрім того, їх можна знезаразити – витримати 6-8 годин на морозі, а потім ретельно випрати.

Смертельно небезпечні для кліщів прямі сонячні промені. Причому під впливом ультрафіолетового випромінювання за дві години відбувається повне розкладання алергенів, що містяться в їхніх екскрементах.

Щоб полегшити стан хворого на алергію рекомендується не влаштовувати склади під ліжками, засклити книжкові полиці, шерстяні речі зберігати в закритих пакетах, кожного дня проводити вологе прибирання з 10-20 відсотковим розчином кухонної солі.

Застосовувати хімічні засоби, що знищують кліщів у квартирах не варто – ефект від них триватиме недовго, до того ж, вони шкідливі для здоров’я; доцільніше використовувати акарициди рослинного походження – ефірні олії кмину, лаванди, полину.

Для того, щоб впевнитись, що ваші оселі є вільними від таких небажаних «співмешканців», доцільно дослідити зразки побутового пилу в паразитологічній лабораторії ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» на наявність алергенних кліщів, що дозволить визначити їх видовий склад, кількість, місця найбільшої концентрації та грамотно спланувати заходи боротьби з ними.

Повідомляє Державна установа “Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України”

Позначки:
алергіякліщіпил

Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.

Новини партнерів:
Читайте також:
24-Лют-2025Здоров'я

Захворюваність на грип у Рівненській області продовжує зростати

24-Вер-2020Здоров'я

Стратегія лікування пацієнтів з туберкульозом на Рівненщині змінюється

04-Лют-2022Здоров'я

Черговий антирекорд: на Рівненщині за добу зафіксували понад 2,5 тисячі випадків COVID-19

30-Тра-2023Здоров'я

Спалах поліомієліту в Україні, який розпочався з Рівненщини, завершений

Останні новини

30-Чер-2025

На Березнівщині постраждали двоє неповнолітніх велосипедистів

30-Чер-2025

У Вараському районі внаслідок обвалу бетонного паркану загинув малолітній

30-Чер-2025

«Ми не самі»: підсумки зустрічі родин зниклих безвісти та фахівців на Рівненщині

30-Чер-2025

На Рівненщині у двох медзакладах безоплатно лікують безпліддя

30-Чер-2025

До команди Клеванської обласної лікарні приєднується відомий педіатр

Популярні новини

12-Чер-2025

На Рівненщині додому на щиті повернулися двоє Захисників

12-Чер-2025

На Кореччині внаслідок ДТП загинув мотоцикліст

02-Чер-2025

На Рівненщині сталася смертельна ДТП

16-Чер-2025

На Рівненщині повернувся додому на щиті Віктор Остапчук з Дубенщини

04-Чер-2025

Березнівські поліцейські задокументували злочин у сфері довкілля

Ми в мережі

Новини по-рівненськи
Погода
Рівне

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua

Всі права захищені чинним законодавством України.
Повне або часткове використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання (для інтернет-видань — гіперпосилання) на tomat.rv.ua
Редакція може не поділяти думку авторів. Адміністрація сайту залишає за собою можливість редагувати надані їй матеріали.
Блоги – це матеріали, які відображають винятково точку зору автора. Редакція не несе відповідальність за публікації блогерів.
Контакти сайту: Електронна адреса: [email protected] Тел: 098 37 98 993
© ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «НОВИНИ ПО-РІВНЕНСЬКИ» 2014-2020

Розробка сайту.