Яскравий жовтень проєкту «КолоАрт» за підтримки Українського жіночого фонду
Вже четвертий місяць поспіль на Рівненщині триває проєкт, що покликаний покращити ментальне здоров’я жінок, які постраждали від наслідків війни. У Рівному, Корці та Березному проходять найрізноманітніші арттерапевтичні заходи, групи психологічної підтримки та вже готується до друку книга про Героїв, які віддали своє життя за майбутнє нашої країни.
Серед усіх арттерапевтичних заходів особливим інтересом серед учасниць проєкту користується «Акварельний живопис» з художницею Наталкою Серветник та «Нейрографіка» з писхологинею Тамарою Боговід.
«В останній день жовтня, який прийнято вважати містичним, я запропонувала тему заняття з нейрографіки «Сила мого роду». Ми малювали алгоритм «Нейродерево». Нейродерево – надихаюча та ресурсна практика для більшості людей.Символ дерева зрозумілий нашій підсвідомості: він цінний та могутній, це символ нашого розвитку і великого потенціалу, який знаходиться в середині нас. За допомогою цієї практики можливо відпрацювати родові програми, які закладені у нас, налагодити потік своєї енергії, та здобути силу для реалізації своїх бажань. Увесь Всесвіт повʼязаний нейромережею, так і ми, повʼязані тонкими невидимими ниточками, це стосується і рослинного світу. Вся інформація передається саме через цю мережу».
Ще одним яскравим та захопливим було арттерапевтичне заняття з використанням техніки «Кінцугі» – унікального методу сучасної арттерапії для людей, які мають потребу в релаксації, відновленні, натхненні і естетичній насолоді.
Леся Гущіна, учасниця проєкту:
«Кінцу́гі – «золоте з’єднання, золота латка» – традиційний японський метод ремонту кераміки. Філософія Кіцугі вчить нас цінувати досвід, поважати чужий біль і рани. Адже саме через трагедії і розчарування людина часто «розбивається», однак потім знову збирає себе зі скалок, щоб стати мудрішою, глибшою, прекраснішою. Кінцугі – про красу шрамів, які роблять нас тими, хто ми є, – унікальними і досвідченими людьми. І в цьому розумінні всім нам не завадить стати трішки японцями».
У жовтні учасниці проєкту познайомилися з такою технікою малювання як графіка, малювали в техніці арабеску, вчилися шити птахів з фетру. Все це, зауважують учасниці проєкту, не лише розширює їх світогляд, а й допомагає їм розслабитися, на якийсь час забути про свої проблеми.
Проєкт «КолоАрт» реалізовується Громадською організацією «Центр ініціатив «Віадук» у трьох громадах Рівненщини – Рівне, Березне та Корець, у співпраці з іншими жіночими громадськими організаціями – «Центр креативу», «Березнівська Брама» та Простір жіночих можливостей «АктивнаЯ»
Проєкт «КолоАрт» реалізовується громадською організацією «Центр ініціатив «Віадук» за підтримки Українського Жіночого Фонду. Відповідальність за зміст інформації несе Громадська організація «Центр ініціатив «Віадук». Інформація, що представлена у статті, не завжди відображає погляди УЖФ.
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.