Коаліція «Рівненщина 1325» підсумувала роботу за 2024 рік
У Рівному відбулася підсумкова зустріч Коаліції «Рівненщина 1325», в рамках реалізації проєкту «Жінки. Мир. Безпека: діємо разом».
Захід став важливим майданчиком для обговорення актуальних питань гендерної рівності, безпеки та прав людини в умовах війни. Участь у засіданні взяли членкині Коаліції – депутатки, представниці жіночих організацій з громад Рівненщини та міста Рівного, працівниця Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, представниці правоохоронних органів та інших громадських інституцій, соціальних та освітніх закладів.
Керівниця ГО «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка» Лариса Гунько презентувала проєкти, які реалізовували на Рівненщині жіночі організації у 2024 році за підтримки Українського Жіночого Фонду. Водночас презентувала проєкти, які отримали підтримку в рамках конкурсу грантів «Сприяння у виконанні обласних планів дій 1325» від Українського Жіночого Фонду. Учасниці зустрічі спільно обговорили ряд актуальних питань для роботи представників Коаліції та детально обговорили результати реалізованих проєктів.
Марія Рожко презентувала два проєкти, які реалізувала ГО «Спілка жінок Рівненщини», яку вона очолює. Через ігропрактики з фінансової грамотності вдалося розширити мережу активних жінок серед громад Рівненщини, а також завдяки керівниці проєктів Ользі Ігнатьєвій створити потужну методичну платформу для роботи активісток громад Рівненщини з використанням інтерактивних інструментів.
Ольга Яковлєва представила результати роботи ГО «Ветеранський простір Рівненщини» – нині вони працюють з родинами військових, надають психологічну підтримку через ресурсні зустрічі, проводять тренінги з профілактики залежності та запроваджують адвокацію в роботі.
Тетяна Мельник, представниця ГО «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка» нагадала про різні проєкти головна мета яких – попередження гендерно зумовленого насильства, зокрема домашнього насильства, впровадження програм роботи з кривдниками у громадах та виконання судових приписів та рішень.
Оксана Вільчинська та Олена Ковтунець презентували спільний проєкт ГО Центр ініціатив «Віадук» – «КолоАрт». Проєкт реалізували у трьох громадах Рівненщини – Рівне, Березне та Корець. В рамках проєкту організували заняття з арт терапії та зустрічі з психологом для жінок, які постраждали від наслідків війни. Таких зустрічей було проведено 90. В рамках проєкту також підготували та випустили альбом пам’яті про загиблих героїв «Герої – титани».
Діяльність ГО «На Варті» та їхній новий проєкт представила Наталія Кононенко. Нагадаємо, це релокована громадська організація зі сходу України. В рамках нового проєкту до участі запрошують жінок з числа ВПО, які працюють (працювали) в органах місцевого самоврядування з різних куточків України. Аби посилити свій вплив, організація також підписала Меморандум про співпрацю в рамках діяльності Коаліції.
Світлана Богатирчук – Кривко, депутатка Рівненської обласної ради, членкиня делегації України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи – поділилася результатами робочої поїздки до Європи. Нам потрібно активізувати роботу на світовій арені, адже наші іноземні партнери втрачають інтерес до захисту та підтримки України. Водночас Світлана Богатирчук-Кривко повідомила, як у Рівненській обласній раді створювалася група «Рівних можливостей» до якої увійшло 6 депутатів та депутаток від трьох фракцій.
Підсумували результати інформаційної кампанії «16 днів проти насильства -2024», адже цьогоріч до акції долучилася рекордна кількість учасників, а це громади Рівненщини, соціальні та освітні заклади.
Родзинкою на Рівненщині стали також заходи до 140-річчя українського жіночого руху, які впроваджувала ГО «Жінки в громаді», а на початку грудня провели Форум з відзначення 140-річчя у Здолбунові.
Наразі Коаліція об’єднує 36 підписантів-представників експертного середовища, співпраця яких покликана забезпечити локалізацію виконання у Рівненській області резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека» до 2025 року і готові долучитися до розробки Національного плану дій з її виконання на період до 2030 року.
Цей захід став можливим завдяки підтримці Уряду Великої Британії, наданої через Міністерство закордонних справ, у справах Співдружності націй та розвитку Сполученого Королівства в межах проєкту «Жінки. Мир. Безпека: діємо разом», який реалізує Український Жіночий Фонд. Інформація, що представлена на заході, не завжди відображає погляди Уряду Великої Британії, Українського Жіночого Фонду та Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики.
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.