“КолоАрт”– на Рівнещині стартує проєкт від Українського жіночого фонду
Проєкт «КолоАрт» буде реалізовуватись Громадською організацією «Центр ініціатив «Віадук» у трьох громадах Рівненщини – Рівне, Березне та Корець, у співпраці з іншими жіночими громадськими організаціями – «Центр креативу», «Березнівська Брама» та Простір жіночих можливостей «АктивнаЯ», де працюватимуть фахівці з групами для вразливих категорій жінок з арт терапії.
– Готуючи цей проєкт, ми поставили собі за мету допомогти соціалізуватися та покращити ментальне здоров’я жінок вразливих категорій, які постраждали від війни. Через застосування сучасних арт терапевтичних методик, жінки, пропрацьовуючи свій біль, стануть творцями власних культурно-мистецьких продуктів, – розповідає керівниця проєкту Олена Ковтунець.
Упродовж проєкту будуть організовані різнопланові заняття – вишивкотерапія, казкотерапія, ебру, акварельний живопис, кінцугі, витинанка, валяння, крапкографія тощо. Одна з важливих складових проєкту – створення спільного «Альбому пам’яті» про загиблих Героїв. Процес його створення є частиною інноваційної авторської методології у роботі з постраждалими, які використовує у своїй роботі членкиня команди, психологиня, письменниця Олена Медведєва. За час повномасштабного вторгнення і до сьогодні вона допомогла сотням дітей та жінок та разом з ними створила три спільні книги, чотири індивідуальні книжки, одну креативну вишиту казку, відео роботу «Нечесна війна». Тому через арт терапію ми на перше місце ставимо творчі мистецькі практики, надаючи при цьому психологічну підтримку.
– Це не просто арт терапія, а цілеспрямований процес на досягнення відновлення, отримання ресурсу, і створення власних культурних продуктів, які спрацюють, як унікальна методика психологічної допомоги постраждалим. Застосовуючи сучасні засоби мистецтва, які ми будемо використовувати під час занять арт терапії, ми швидше та ефективніше досягаємо цілей щодо стабілізації психологічного стану на фоні класичних практик. Така методологія для Рівного є інноваційною і актуалізувалася з початком повномасштабного вторгнення, – каже Олена Медведєва.
«Альбом пам’яті» – стане не просто культурним продуктом, який буде створений в рамках проєкту жінками його учасницями. Це буде результат роботи в групах психологічної підтримки. Жінки самі створять меморіалізацію Героїв, а не історики, що досліджуватимуть криваве 21 століття, і це відбудеться не крізь роки, а ми самі сьогодні зафіксуємо ці страшні події та нагадаємо про внесок наших Героїв у визвольну боротьбу України у великій війні за державний суверенітет та Незалежність. І у такий спосіб ми створюємо меморалізацію пам’яті для наступних поколінь та тим самим допомагаємо жінкам прожити їх травму війни.
Також у проєкті працюватиме психологиня Тамара Боговід, яка підготує для жінок легкі психологічні ігри, водночас допоможе жінкам у групах самопідтримки подолати травми, підтримати одна одну.
Ця стаття стала можливою завдяки підтримці Українського Жіночого Фонду. Відповідальність за зміст інформації несе Громадською організацією «Центр ініціатив “Віадук». Інформація, що представлена у виданні, не завжди відображає погляди УЖФ.
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.