Куди несуть рівненські наркомани шприци і для чого їм це потрібно…
Значення абревіатури «ПОШ» відоме у Рівному не багатьом. У переважній більшості містяни воліють про це не знати, а все тому, що це на пряму пов’язано із ін’єкційними споживачами наркотиків.
Допоки одні відшуковують способи та методи подолати наркобізнес, інші працюють із його наслідками… Наркозалежні по багатьох параметрах знаходяться у групі ризику, саме тому, одним із завдань Рівненського благодійного фонду «Наше Майбутнє» є профілактика ВІЛ серед споживачів ін’єкційних наркотиків та їх партнерів.
«ПОШ – це пункт обміну шприців», – розповідає соціальний працівник Ірина Дубич. – «Сюди споживачі приносять використанні шприци, вони мають буди вимиті та у розібраному стані, натомість отримують нові».
Добре відомо, що неодноразове використання шприців кількома людьми – один із поширених способів передачі різних інфекційних захворювань у тому числі ВІЛ. Щоби споживач це усвідомив, соціальним працівникам доводиться неодноразово проводити із наркозалежними роз’яснювальну роботу.
Систематично консультують споживачів працівники фонду і безпосередньо у ПОШах. Окрім того, вони отримують там спиртові серветки та презервативи.
«Раз у півроку споживач має можливість зробити самотестування на виявлення ВІЛ. Якщо у людини була ризикована поведінка він може це зробити і раніше. Тестування проводиться під наглядом соціального працівника», – розповідає Ірина Дубич.
Нині у місті діє 11 ПОШів, один з яких стаціонарний, на базі офісу Рівненського благодійного фонду «Наше Майбутнє» за адресою: вул. Ж. Кюрі, 19.
За матеріалами Рівненського обласного фонду “Наше Майбутнє”
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.