Лісові господарства на Рівненщині: що змінила реформа
Зміни, які відбулися за рік реформи лісового господарства, ситуація з пожежами в лісах Рівненщини та попит на дрова напередодні зими. Про це говорили під час брифінгу в Рівненській ОДА.
Спікер – начальник Північно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства Володимир Панчук.
Модератор – директор департаменту цифрової трансформації та суспільних комунікацій ОДА Олександр Поліщук.
Нагадаємо, рік тому в Україні стартувала масштабна реформа лісової галузі. У результаті відбулось розмежування господарських і контролюючих функцій в лісі, змінились обов’язки управління.
«На сьогодні всі лісогосподарські підприємства Рівненської області, їх у нас 9, разом з лісгоспами Волині об’єднані у Поліський лісовий офіс. Він, у свою чергу, входить до структури Державного підприємства «Ліси України». До функцій Північно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства належить контроль роботи інших лісокористувачів. Для прикладу, у нашій області майже 20% лісу належить так званим «іншим» лісокористувачам: це військовий лісгосп, кооперативи, селянські ліси», – повідомив Володимир Панчук.
Таким чином, нині лісогосподарські підприємства займаються виключно господарюванням, а Північно-Західне міжрегіональне управління здійснює контроль за їх діяльністю та діяльністю інших лісокористувачів.
З початку року на Рівненщині зафіксовано 20 випадків лісових пожеж на площі 11,5 га.
«Під час пожежонебезпечного періоду профілактика та реагування на виникнення пожеж – пріоритет в нашій роботі. Також ми використовуємо автоматизовану систему «Пожежі». Вона допомагає ефективніше працювати з всією інформацією про лісові пожежі та навіть прогнозувати подальшу ситуацію», – зазначив спікер.
На сьогодні населення Рівненщини вже придбало 150 тис кубометрів паливних дров, ще 274 тис кубічних метрів купили на аукціонах промислові підприємства. Цьогорічні показники залишились на рівні минулого року.
Вкотре закликаємо всіх бути уважними і обережними в лісі. «Особливо пильним потрібно бути зараз охочим збирати гриби. У 6 прикордонних громадах Рівненщини у Локницькій, Зарічненській, Висоцькій, Миляцькій, Старосільській та Березівській громадах це може бути небезпечним для життя, там ходити до лісу не можна за жодних обставин», – нагадав Володимир Панчук.
Повідомляє пресслужба Рівненської ОВА
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.