Мертві голуби на вулицях Рівного є джерелом інфекції
Мертві голуби у Рівному сколихнули хвилю побоювань та запитань у містян – чому птахи гинуть і чи не несуть вони потенційної небезпеки для людей та домашніх улюбленців?
Найбільшу кількість пташиних трупів рівняни помітили у парку Хімік.
З цього приводу велися активні обговорення у соціальних мережах, це стало поштовхом для організації Рівненським медіа-центром, прес-конференції на якій причетні представники державних організацій мали можливість пролити світло на актуальне для рівнян питання.
Заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Рівненській області Василь Дмитриєв одразу ж зазначив, що масової загибелі птахів у місті не має, а ситуація залишається контрольованою.
Як з’ясувалося, до ветеринарної лікарні та управління Держпродспоживслужби офіційних звернень з приводу масової загибелі птахів не було, а про мертвих голубів спеціалісти дізналися із соціальних мереж.
Василь Дмитриєв розповідає, що зволікати не стали, одразу ж на наступний день уранці відібрали три трупи для проведення дослідження.
Окрім того фахівці спостерігали і за живими птахами.
«Птахи активні та грайливі, поводяться адекватно. Підозрілих у інфекційних захворюваннях серед них не виявлено», – розповідає начальник міської державної ветеринарної медицини у Рівному Володимир Вільховий. – «Утім, остаточні висновки можна робити лише після відповідної експертизи».
Якщо ж говорити про загибель голубів у цілому, то причин може бути багато.
«Птахи можуть бути виснажені, летять на поле їдять зерно, яке оброблене хімікатами і у результаті помирають від отруєння. Також це можуть бути різні інфекційні та паразитарні захворювання», – розповідає Роман Сачук, директор Рівненської дослідної станції епізоотології.
Як повідомляють у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Рівненській області для того, щоб виключити деякі із захворювань відібрані патматеріали возили, а ж у столицю.
Нині ж стали відомі результати усіх досліджень. У Києві зокрема з’ясували, що в біологічному матеріалі від диких голубів вірусів пташиного грипу та хвороби Ньюкасла не виявлено.
Не виявили пестицидів, токсичних елементів та збудників паразитарних хвороб спеціалісти Рівненської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
При проведеному паталогоанатомічному розтині трупів голубів встановлено, що воло збільшене, переповнене великою кількістю кормових мас, цілими зернами кукурудзи та тирси, що спричинило інтоксикацію та загибель досліджених голубів.
Усі учасники прес-конференції зазначають, якою б причиною не була загибель птахів їхні трупи не мають лежати на вулицях міста.
«Труп птаха чи тварини на вулиці, не залежно від причини смерті, вже сам по собі є джерелом інфекції» – наголошує Роман Сачук.
«На подібні випадки ми завжди реагуємо миттєво, а ось питання збору та утилізації це питання до комунальної служби», – зазначає Василь Дмитриєв.
На Рівненщині утилізувати рештки мертвих тварин можна на єдиному в області підприємстві – Костопільському ветсанзаводі.
Між тим, член Рівненського обласного відділу Українського товариства охорони, член Західноукраїнського орнітологічного товариства, школяр Владислав Гедзюк зазначає, що за 2017 рік популяція голубів у Рівному зросла. Її підрахунок зазвичай проводиться з квітня по червень щороку. Відтак, чи зменшилась популяція птахів через їх загибель восени цього року, можна буде сказати лише весною-літом 2019-го.
Вікторія Малецька
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.