Місто, зручне для всіх: Сарни впевнено рухаються до безбар’єрності
Простір змінюється так, аби зручно було всім: людям з інвалідністю, батькам із дитячими візочками, літнім мешканцям і тим, кому щодня доводиться долати бар’єри.
Як розповідають у Сарненська міська рада, одним із важливих кроків стала розробка проєкту «Безбарʼєрна громада», який планують реалізувати за кошти міжнародних партнерів.
«Зіткнувшись із обмеженнями у пересуванні, починаєш звертати увагу на речі, які раніше здавалися другорядними. Наприклад, як непросто самостійно потрапити до поліклініки. Або скільки зусиль потрібно, щоб перейти дорогу чи просто зайти в магазин», – розповідає Сергій Орешко, військовий після поранення.
Військовий додає – приємно, що місто змінюється. Він сподівається, що ця робота триватиме – бо вона дійсно потрібна.
У громаді діє Програма з безбар’єрності. Завдяки її реалізації на багатьох пішохідних переходах облаштовано пониження бордюрів – щоб пересування містом було комфортним і безпечним.
До змін активно долучається місцевий бізнес. Все більше аптек, магазинів, кав’ярень та інших закладів встановлюють пандуси й підйомники, адаптують входи для зручного доступу кожного відвідувача.
Особлива увага – медичним і соціальним закладам. У багатьох із них уже встановлено пандуси та підйомники, які дозволяють людям з інвалідністю та іншим маломобільним групам безперешкодно отримувати необхідні послуги.
У Сарненській центральній районній лікарні вже працює сучасний ліфт – важливий для пацієнтів, які не можуть пересуватися сходами або потребують сторонньої допомоги. Подібні планують встановити в центральній районній поліклініці, в хірургічному та дитячому корпусах, а також в дитячій лікарні.
Центр психосоціальної підтримки «Життя» – приклад доступного простору. Тут обладнано підйомники, зручний вхід, широкі проходи та комфортні умови, що відповідають принципам безбар’єрності.
«Ми поетапно робимо місто безбар’єрним настільки, наскільки це можливо. Розроблені маршрути доступності, облаштовуються входи, паркомісця біля соціально важливих об’єктів. В освітніх закладах адаптуємо простір до потреб усіх дітей, підтримуємо адаптивний спорт — зокрема через діяльність ФСК «Повір у себе». Важливо, щоб можливості були однаковими для всіх мешканців громади, незалежно від віку, стану здоров’я чи життєвих обставин», — зазначає Тарас Драганчук, заступник міського голови, голова ради з питань безбар’єрності.
Повідомляє пресслужба Рівненської ОДА
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.