МУЗЕЮ МІЛІЦІЇ РІВНЕНЩИНИ ПРИСВОЇЛИ ЗВАННЯ “НАРОДНИЙ”
Цьогоріч музею історії міліції Рівненщини при УМВС України в Рівненській області виповниться 33 роки. За цей час він став центром історичного та правового виховання учнівської і студентської молоді, працівників і пенсіонерів міліції та членів їх родин. А напередодні професійного свята — Міжнародного дня музеїв культурно-освітньому закладу присвоїли звання «Народний».
Управління культури і туризму Рівненської ОДА вручило свідоцтво про підтвердження звання «Народний» Олександру Бойку, який нині опікується музеєм історії міліції Рівненщини.
— Для працівників міліції Рівненської області — це велика честь, — зазначив Олександр Бойко. — Адже і ветерани, і правоохоронці, які зараз несуть службу, і сім’ї загиблих та просто небайдужі мешканці краю поповнюють наш заклад музейними експонатами і до сьогодні. Велику роботу із збору та збереженню експонатів музею історії міліції нашого краю у свій час проводили генерал-майор міліції у відставці Михайло Сергійович Єрмін і полковник міліції у відставці Анатолій Сергійович Ващук.
У 2012 році була проведена повна реконструкція музею та оновлена його експозиція. Особлива увага акцентувалася на відображенні історії правоохоронних органів Рівненщини за часів Російської імперії, Польщі, буремних років громадянської війни, бойових та ратних подвигів працівників радянської міліції, їх участь в охороні громадського порядку та боротьбі зі злочинністю. Не оминули в музеї і експозицію щодо участі співробітників міліції нашого краю в локальних війнах, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Також відображені спортивні досягнення працівників органів внутрішніх справ, міжнародні зв’язки міліції Рівненщини з поліцейськими інших держав, шефська та благодійна діяльність співробітників міліції.
Структура музею нині складається із дев’яти розділів: становлення правоохоронної системи на теренах сучасної Рівненщині; участь співробітників міліції у Другій Світовій війні; міліція Рівненщини за часів УРСР; співробітники міліції — учасники бойових дій на території інших держав; “Солдати атомного фронту” в міліцейських мундирах; співробітники міліції, які загинули безпосередньо при боротьбі зі злочинністю та охороні громадського порядку; Герой України Француз А.Й.; спортивне життя УМВС, фізкультурно-спортивне товариство „Динамо” України; міліція Рівненщини після проголошення незалежності України.
На базі музею постійно проводяться уроки пам’яті з молодими правоохоронцями, зустрічі з ветеранами органів внутрішніх справ – учасниками Другої Світової війни, учасниками бойових дій на території інших держав та ліквідаторами наслідків аварії на ЧАЕС. Часті гості музею — шкільна та студентська молодь. Із початку року із експонатами закладу ознайомилися понад дві тисячі громадян. А за всі роки існування у музеї побували гості з Білорусі, Польщі, Чехії, Німеччини, Голландії, Франції тощо.
Для збереження майбутнім поколінням пам’яті про минуле та сьогодення міліції нашого краю, пропагування кращих традицій правоохоронців, формування позитивного іміджу органів внутрішніх справ області проводяться зустрічі зі співробітниками органів внутрішніх справ, які беруть активну участь у проведенні антитерористичної операції та виконують службові обов’язки по охороні громадського порядку в районах проведення антитерористичної операції.
— Тож завдяки спільним зусиллям керівництва УМВС, пенсіонерів та співробітників органів внутрішніх справ Рівненської області, цивільного населення, музей історії міліції Рівненщини постійно поповнює свій фонд, а цьогоріч підтвердив горде і почесне звання “Народний”, — резюмував Олександр Бойко. — І ця нагорода — спільна для усіх, хто доклав зусиль до створення цього закладу.
Повідомляє СЗГ УМВС України в Рівненській області
Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:
У ПЕРЕСОПНИЦІ ВШАНУЮТЬ ПЕРШОКНИГУ ТА ОСВЯТЯТЬ КАМІНЬ ПІД МОНАСТИР
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.