На Рівненській АЕС будують комплекс з переробки радіоактивних відходів
Поводження з радіоактивними відходами (РАВ) –один з напрямків діяльності атомних електростанцій. Впровадження комплексу з переробки радіоактивних відходів (КПРАВ), в рамках проекту міжнародної технічної допомоги TACIS, забезпечить зменшення обсягу РАВ, які утворюються в процесі експлуатації і вже знаходяться в сховищах, а також кондиціювання відходів з метою підготовки до передачі на спеціалізовані підприємства для їх подальшого захоронення.
Комплекс переробки РАВ будується на Рівненській АЕС спільно з Єврокомісією. Вже встановлено обладнання п’яти установок, а саме: вилучення; сортування; пресування, вимірювання активності відходів та цементування. Проведено приймально-здавальні випробування та навчання персоналу 4-х установок, виконуються пуско-налагоджувальні роботи на установці з цементування. В комплекс також включено установку для дезактивації металу за допомогою електрохімічного травлення, хімічної дезактивації з ультразвуковою активацією процесу та аерогідродинамічної дезактивації, а також установку очистки радіоактивної оливи.
«Управлятиметься комплекс – автоматизовано, за допомогою системи контролю та управління, так званим «верхнім рівнем» комплексу. Роботам заданий хороший темп, графік – виконується. Завдяки введенню в дію комплексу з переробки РАВ, вивільниться додатковий об`єм у сховищах для буферного зберігання відходів для їх подальшої переробки та захоронення», – відзначає заступник начальника цеху дезактивації та радіоактивних відходів (ЦДтаРАВ) Василь Кухарський.
Сучасний комплекс з переробки твердих РАВ, отримав усі передбачені проектом міжнародної допомоги установки. До введення комплексу в експлуатацію мають бути завершені будівельні та монтажні роботи установки цементування, установки дезактивації металу та установки очищення оливи, після чого будуть проводиться комплексні випробування всього обладнання комплексу.
За словами начальника дільниці ЦДтаРАВ Володимира Горбунова міжнародні партнери постійно контролюють стан будівництва КПРАВ РАЕС, так як частина обладнання придбана за рахунок європейських платників податків. В той же час, на майданчику Рівненської АЕС реалізується і інші міжнародні проекти, пов’язані з переробкою радіоактивних відходів. Так, минулого тижня відбулась зустріч з групою міжнародних експертів Plejades GmbH, на якій обговорювались питання підвищення безпеки на всіх етапах поводження з радіоактивними відходами в Україні, шляхом оптимізації національної транспортно-технологічної схеми. Кінцевим результатом спільної роботи повинно стати створення серії уніфікованих контейнерів та гармонізація наявної інфраструктури з транспортування РАВ на спеціалізовані підприємства з переробки та захоронення РАВ та ВП АЕС.
Реалізація комплексу з переробки радіоактивних відходів РАЕС забезпечить збереження навколишнього середовища та підвищить екологічність атомної енергетики.
Повідомляє прес-служба Рівненської АЕС
Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:
У Рівному рятувальники провели для дітей правоохоронців екскурсію у пожежно-рятувальній частині
НА РІВНЕНЩИНІ У ДТП ЗАГИНУЛИ ДВОЄ МОТОЦИКЛІСТІВ
НА РІВНЕНЩИНІ У ДТП ПОТРАПИЛО ІНКАСАТОРСЬКЕ АВТО
На Рівненщині правоохоронці спіймали двох чоловіків за видобуванням бурштину
На Рівненщині з колодязя підняли тіло загиблого чоловіка
Рівненська обласна рада продовжить підтримку проектів розвитку територіальних громад
На Рівненщині чоловік вистрелив собі у груди, але зброї правоохоронці поки не знайшли.
Автомайданівці показали з висоти пташиного польоту, як на Рівненщині видобувають бурштин
200 суб‘єктів господарювання Рівненщини та Волині з’їхалися до Рівного на податковий семінар
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.