На Рівненщині дирекція школи виселяє бібліотеку зі своєї будівлі
У Федорівці дирекція місцевої школи виселяє публічно-шкільну бібліотеку зі своєї будівлі. Мовляв, вона міститься в приміщенні, яке школа могла би використовувати як один із класів чи навіть спортзал. Отож і виходить, що бібліотеці, тобто книжці, не місце у школі!
Бібліотекарка Федорівської ПШБ Лариса Лазарець розповідає, що протягом останніх 30 років бібліотека в селі щонайменше п’ять разів міняла місцезнаходження. Спочатку вона містилася в приміщенні, де нині – сільська церква. Потім її перенесли в щойно зведений Будинок культури. 2012 року сільську бібліотеку об’єднали зі шкільною, а в 2017-му розмістили в приміщенні школи.
Вісім років пані Лариса, учні, численні читачі (їх у Федорівці понад 200) насолоджувалися майже храмовим таїнством – читанням книжок. «Вистрілило» наприкінці 2019 року.
– Постійними відвідувачами бібліотеки села Федорівки нині є 220 місцевих мешканців, – розповіла Лариса Лазарець. – Це учні школи, люди старшого віку. Окрім того, ми завжди беремо найактивнішу участь в організації та проведенні різноманітних культурно-освітніх акцій на території сільради. Однак якщо бібліотеку знову переведуть у непристосоване, неопалюване приміщення Будинку культури, де царюють цвіль, грибок і холод, то ліпше її закрити, аби не наражати читачів, надто дітей, на потенційну небезпеку.
Виникає запитання: чому бібліотека стала зайвою у школі?
З’ясувалось, що в зв’язку з міністерським аудитом, який цьогоріч проходитиме в Федорівській ЗОШ І-ІІ ст.
– Нашу школу, до речі, єдину в районі, будуть ретельно перевіряти, – повідомила в. о. директора школи Марія Дем’янчук. – Зокрема й відповідність класних приміщень вимогам. У нас має бути 9 класних кімнат, а є вісім. Учні 6 класу нині навчаються в так званій «лабораторній», де зберігаються різні реактиви. Окрім того, договір оренди приміщення укладено 2012 року лише на 4 роки. Його ніхто не переукладав, тому ми маємо повне право виселити бібліотеку, а у звільненому приміщенні обладнати, скажімо, спортзал. Я не проти того, аби в школі працювала бібліотека. Але коли йдеться про школу й бібліотеку, я вимушена захищати саме інтереси школи.
Своє бачення ситуації є і в працівників сільської ради. Вони запевняють, що не можуть уявити як бібліотеки без книжок, так і школи без бібліотеки. На їх думку, ситуація із «зайвою» бібліотекою в школі надумана.
Про це пише Олександр ФОРМАНЧУК у виданні “Рідний край“
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.