На Рівненщині хочуть мінімізувати наслідки переходу в «жовту» зону
На Рівненщині працюють над тим, щоб перехід у «жовту» зону якомога менше вплинув на навчальний процес і життя громад у цілому. Щоб школи і дитсадки продовжили працювати в звичному режимі, 80 відсотків колективу має бути провакциновано. Натомість ситуація у районах області нерівномірна.
Щоб вивчити проблематику в кожній громаді і скоординувати роботу для вирішення цього питання, заступники голови Рівненської ОДА проводять робочі наради. Серед їх учасників – представники місцевої влади, керівники навчальних закладів, медики.
«Ситуація дуже різна не лише по громадах, а й по окремих населених пунктах. Є випадки, що в одному селі майже всі мешканці отримали щеплення, а в сусідньому взагалі не вакцинуються. Ми намагаємося з’ясувати причину цього і попрацювати над вирішенням питання. Насправді багато хто вірить фейковій інформації. А це може призвести до тяжких наслідків. Адже, за медичною статистикою, серед пацієнтів із COVID-19, яких госпіталізують, які перебувають у реанімаціях, жодного щепленого немає. Тобто насправді вакцинація – це шанс вберегтися від хвороби. А ще це можливість для громад після переходу в «жовту» зону планувати роботу в звичному режимі», – прокоментувала заступниця голови ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Іванна Смачило.
Зараз ситуація з захворюваністю ускладнилася. І є ризик, що не лише школи, а й дитсадки, де рівень вакцинації колективу недостатній, працювати не будуть. На учнів чекає дистанційка, а на батьків дошкільнят – питання, з ким залишити дітей у робочий час. Звичайно, такому стану речей можна і треба запобігти.
«На сьогодні є громади (наприклад, Бокіймівська, Клесівська, Дубровицька, Антонівська), де завдяки високому рівню вакцинації навчальні заклади працюватимуть, – пояснила заступниця голови ОДА. – А є райони і громади, де з уведенням «жовтої» зони звичне життя може зупинитися. Маю на увазі, зокрема, місто Рівне. Тому закликаю місцеву владу спільно попрацювати над проблемою».
Перший заступник голови ОДА Сергій Подолін наголосив: «Ми повинні покращити показники щеплення не лише серед педагогів, а загалом зберегти позитивну динаміку вакцинації. Адже щеплення – це не лише можливість уникнути дистанційної форми навчання, а також збереження фінансового ресурсу держави, який витрачається на лікування хворих з COVID-19».
Повідомляє пресслужба Рівненської ОДА
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.