На Рівненщині розглядають можливість запуску заводів із виробництва біометану
Перспективи запуску заводів з виробництва альтернативного палива обговорили з аграріями та виробниками вуглекислого газу. Так, газовики пропонують надати доступ до своїх мереж підприємствам, котрі мають залишки виробництва. Мова йде про силос кукурудзи, поживні рештки, жом, послід чи гній. Саме ці відходи можна буде перероблювати на екологічний газ – біометан.
“Рівненщина має потужну аграрну галузь. Тому потенціал виробництва біометану великий. Якщо ми разом можемо більше, то чому це не зробити? Тим більше, що сьогодні потрібно шукати альтернативу поставкам енергоносіїв”, – зазначив начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль.
Під час останньої поїздки до Польщі Віталій Коваль відвідав Люблінський біогазовий завод, аби вивчити їх досвід для Рівненщини. Він уже 10 років виробляє електроенергію та тепло з відходів місцевих виробників – біля 1 тис. кВт зеленої електроенергії на годину.
Очільник області додав, що біометан – це можливість розвивати і новий експортний напрямок. Тож, якщо господарства та газова компанія стануть партнерами, у майбутньому зможуть заробляти на такому виробництві.
Під час діалогу обговорили можливість запуску таких заводів, їх доцільність та економічний ефект.
Довідково
Сьогодні Європа робить ставку на виробництво біометану. Лише у Франції близько тисячі подібних проєктів. В Україні ініціативи з їх підключення вже впроваджують на Вінничині та Чернігівщині.
Повідомляє пресслужба Рівненської ОВА
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.